Apple iPhone 14 Ailesi Hakkında Heyecan Verici Detay Geldi

iPhone reklam gösterme

Apple iPhone 14 akıllı telefon serisi için henüz kesin olmayan yeni bilgiler geldi. Güney Koreli bir analist, firmanın yeni telefon ailesinde, selfie kamera için daha yüksek standartlarda bir çözüm tercih edeceğini ifade etti. Bu da ön kamerayla gelişmiş bokeh efektli çekim, geniş açılı selfie ve daha akıcı video çekim imkânları anlamını taşıyor olabilir.

iPhone 14 ailesinin ön kamerası yüksek kalitede olabilir. “Nasıl yani, önceki serilerde ön kamera kalitesi kötü müydü?” diye sorabilirsiniz. Tabii ki iyi bir kalite sunuluyordu, ama bu yeni söylentiler, yeni ailede iyi kalitenin daha da ötesine geçilebileceğine bir işaret. Şimdi detaylara gelelim.

Cnet’teki bilgilere göre Apple, ön kamera sisteminde kullanılması için daha yüksek kaliteli lensler üreten bir tedarikçi ile anlaşmaya vardı. İsterseniz isim de verelim. Bu üretici, Güney Kore menşeli LG Innotek. Detayların devamında, yeni kamera sisteminde iyi bir oto fokus, yani otomatik odaklama özelliğin de bulunacağı dile getiriliyor.

iPhone 14 ailesinin tanıtımı için beklentiler, önümüzdeki eylül ayını işaret ediyor. Bildiğiniz gibi Apple, yeni akıllı telefon ailelerini genellikle her yılın eylül döneminde tanıtıyor ve kısa süre sonra da satışa sunuyor. Eğer bir sürpriz yaşanmazsa, bu sene de aynı işleyişin devam etmesi muhtemel.

Apple iPhone 14 Ailesi Hakkında Heyecan Verici Detay Geldi

Beklenen modelleri sıralamak gerekirse: iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max.

Özellikle Pro modellerde ekran boyutlarının 13 Pro modellerine kıyasla biraz daha büyük olması bekleniyor. Ek olarak, Pro modellerinde, ekrandaki kalın çentik yerine daha ince çentik ve kamera deliği tasarımına yer verileceği konuşuluyor.

Bir de daha ekonomik ve daha ufak boyutlara sahip bir model olarak yeni iPhone mini söylentileri var. Bakarsınız Apple, uzun süre sonra 5 inç kategorisine geri döner ve tek elde kullanıma uygun güncel bir iOS deneyimi sunar.

Tabii tüm bu paylaştığımız detayların sızıntı ve söylenti boyutta olduğunu, konu hakkında Apple’dan bir açıklama gelmediğini hatırlatmayı da ihmal etmeyelim.

Yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Smart Band 7 NFC Akıllı Bileklik ve Özellikleri Göründü!