Yeni iPhone Problemi Çok Baş Ağrıtacak: Apple Bile Halledemedi

Yeni iPhone problemi

Yeni iPhone problemi büyük hayal kırıklığı yaratmaya başladı. Özellikle son dönemlerde bazı iPhone sorunları giderek büyüyor.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple ne yazık ki her zaman olumlu durumlarla karşı karşıya kalmıyor. Bazen hiç beklenmeyen problemler ile boğuşmak zorunda kalıyor. Bu aralar ortaya çıkan son detaylara göre iPhone 13 ile ilgili son derece ilginç problemler yaşanıyor.

Apple iPhone 13 modellerinde fiziksel SIM kart eSIM ile değiştirildiğinde bazı uygulamaların devre dışı kaldığı görüldü. Bu durum Apple kullanıcılarının büyük tepkisini çekti. Konuyu Twitter hesabından bazı fenomenler paylaştı. Böylece sorun gündeme net bir şekilde gelmiş oldu.

Yeni iPhone problemi gündemde

Dünyanın en çok satılan akıllı telefon modelleri içerisinde yer alan iPhone 13 bu aralar bazı sorunlar yaşıyor. Bir iPhone kullanıcısı fiziksel SIM kartı eSIM ile değiştirmek isteyince sorun yaşadı. Yaşadığı problem ise bazı uygulamaların kullanım dışı kalması oldu. Gelen son detaylara göre FaceTime ve iMessage uygulamaları bu değişimden sonra devre dışı kalıyor.

Yeni iPhone problemi

Bazı iPhone kullanıcıları yaşanan problemi doğruladı. Böylece Apple konu ile ilgili açıklama yapmak zorunda kaldı. Fakat bu açıklama doğrudan şirketin resmi hesabı üzerinden olmadı. Apple bu problemi yaşayan kullanıcılarla iletişime girdi. İletişimde sorunu çözemeyeceklerini söyledi.

Apple konu ile ilgili yeni bir çalışma yapacak

Şu anki durumda ne yazık ki Apple bu problemi çözemiyor. Muhtemelen önümüzdeki aylarda konu ile ilgili yeni bir çalışma yapacak. eSIM henüz yeni bir teknoloji olduğu için Apple buna ayak uydurmakta zorlanıyor. Ancak birçok kullanıcı bu sisteme geçeceği için değiştirmek zorunda.

Rekabet gücünü arttırmak isteyen Apple yeni iPhone cihazlarında bu sistemi yeniliyor. Ancak önceki cihazlara baktığımızda aynı durum geçerli değil. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> iPhone Satışları Rekor Seviyelere Ulaşıyor: Apple Resmen Bomba Attı

>> Apple iPhone 14 Ailesi Hakkında Heyecan Verici Detay Geldi