Xiaomi Smart Band 7 NFC Akıllı Bileklik ve Özellikleri Göründü!

Xiaomi Band 7

Xiaomi firmasının yeni nesil akıllı bilekliğini kısa süre içinde resmen tanıtması bekleniyor. Fakat bu muhtemel tanıtımdan önce, ürüne dair pek çok sızıntı geldi. Öyle ki, ambalaj tasarımından teknik detaylarına kadar pek çok bilgi var. Xiaomi Smart Band 7, aynı zamanda NFC özellikli bir akıllı bileklik olarak bekleniyor. İşte detaylar…

Çinli Xiaomi, yakın zamanda yeni akıllı bilekliğini tanıtabilir. Xiaomi Smart Band 7 için pek çok sızıntı bilgi geldi. Bu bilgiler arasında ilk dikkat çeken detay, ürünün NFC özelliğiyle gelecek olması. Bu sayede örneğin temassız ödeme işlemleri akıllı bileklik yardımıyla daha kolay gerçekleştirilebilir.

Telegram’daki Equal Leak sayfası, Xiaomi Smart Band 7 ‘de olması muhtemel özellikleri şöyle sıraladı

– Geçen sene çıkan modelde, 1.62 inç ekran boyutu tercih edilmişti. Smart Band 7 ise, %3.85 daha büyük olabilir ve panel teknolojisi olarak da Amoled tercih edilebilir.

– Spor modları tarafında 100’den fazla modun olması bekleniyor. Bu modlardan bir kısmının “aktiviteleri otomatik algıla” özelliğiyle gelmesi muhtemel.

– SpO2 sensörü sayesinde kandaki oksijen oranı takip edilebilir ve kritik bir durum varsa kullanıcılara uyarı titreşimleri ve mesajları gönderilebilir.

– Akıllı bilekliğin 50 metre derinliğe kadar suya dayanıklı olması bekleniyor. Bu sayede ürünü havuzda ve denizde rahatlıkla kullanım mümkün olacak. Zaten kayıtlı spor modları arasında yüzme başlığı da olacaktır.

– Geceleri uyku kalitenizin takibi için uyku takip sisteminin olacağı söyleniyor. Bazı ürünlerde gündüz uykuları takip edilemiyor. Umuyoruz bu modelde gündüz uykuları da takip sisteminde olacaktır.

– Yapay zekâ destekli sesli asistan

– Çok fonksiyonlu NFC

– 180mAh pil

– Android 6.0 ya da iOS 10.0 işletim sistemli ya da daha güncel Android ve iOS işletim sistemli telefonlarla uyumlu çalışması bekleniyor.

Xiaomi Smart Band 7 NFC

Xiaomi Smart Band 7 ile ilgili daha önce gelen söylenti bilgilerde, GPS desteğinin olacağından ve 100’den fazla saat yüzüne sahip olacağından bahsediliyordu. Bu bilgilerin doğru olup olmadığı henüz netleşmedi.

Akıllı bileklikler, akıllı saatlere kıyasla daha uygun fiyat etiketleri ve daha kolay kullanılabilirlikleriyle ön plana çıkıyor ve ülkemizde de sıklıkla tercih ediliyor. Xiaomi, akıllı bileklik tarafında da sıklıkla tercih edilen markalardan bir tanesi. Ürün hakkında yeni detaylar oldukça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> 200 MP Ana Kameraya Sahip İlk Akıllı Telefon Yolda!