Apple iPhone şarj süresi nasıl uzatılır?

Apple iPhone şarj süresi nasıl uzatılır?

Apple iPhone şarj

Apple iPhone şarj süresi nasıl uzatılır soruna bu haberimizde yanıt arıyoruz. İşte şarjı uzatmak için yapacaklarınız.

Apple iPhone sahiplerinin maalesef ki priz arama derdi bir türlü son bulmadı. iPhone 11 ile batarya konusunda iyileştirme yapmak yerine daha az enerji tüketen Apple A13 yonga seti kullanan Apple, yine de bu sorunu çözememişti. Peki, herkesin merak ettiği iPhone şarj süresi nasıl uzatılır sorusu ne zaman yanıt bulacak? Bugün sizlerlere paylaşacağımız yöntemler ve işlemler ile batarya tüketimini gözle görünür bir şekilde iyileştireceğiz.

Apple iPhone şarj süresi nasıl uzatılır?

iPhone’un şarj süresini uzatmak ve telefonu daha verimli kullanmak için öncelikle son iOS güncellemesinin yüklü olduğundan emin olun. Güncellemeleri Wi-Fi ağına bağlandıktan sonra Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden denetleyip yükleyebilirsiniz. Şimdi gelelim ikinci adıma.

Ayarlar>Pil>Pil Sağlığı bölümüne tıklayın. Bu ekranda yer alan “İyileştirilmiş Pil” seçeneğini aktif edin. Bu seçeneği açtığınızda iOS sizin ne zaman iPhone’u şarja takıp çıkardığınızı yapay zeka ile ölçecek ve tam dolum için ona göre bir süre belirleyecek. Bu özelliği açtığınızda örneğin gece absürt bir durum olup iPhone’u 4-5 gibi şarjdan çektiğinizde bataryanın tam dolu olarak sunulmayacağını belirtelim.

Apple iPhone şarj

Bir diğer nokta ise Pil Sağlığı’ndaki Maksimum Kapasite bölümü. Eğer Maksimum Kapasite yüzde 70 seviyelerinde ise bataryanızın ömrünü tamamlamaya başladığını söyleyebiliriz. Yani bataryanızın sadece yüzde 70’lik bölümünü kullanıyorsunuz demektir. Bu noktada acilen batarya değişimi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Pilden devam edelim. Piliniz yüzde 20’ye düştüğü anda “Düşük Güç Modu”nu aktifleştirin. Bu mod size fazladan 1-2 saat kazandırabilir.

Ayarlar>Genel>Arka Planda Uygulama Yenile bölümünden ise çok sık kullanmadığınız uygulamaları kapatmanızda fayda var. Aksi durumda bu uygulamalar arka planda yenilenmeye ve veri tüketmeye devam edecek.

Şimdi gelelim dananın kuyruğunun koptuğu noktaya. iPhone’da uygulama ve oyun takılmadığı sürece asla ama asla kapatmayın. Şarjım gitmesin diye yapılan uygulama kapatma olayı baştan aşağıya yanlış bir hamle. Apple mühendisleri uygulamaların yanıt vermediği yani donduğu durumlarda bu işlemi yapmanızı öneriyor. Doğru bildiğiniz yanlış yöntemi uyguladığınızda uygulama sürekli baştan açılıyor ve bu da şarjınızın daha hızlı tükenmesine neden oluyor.

Ekran parlıklığı konusuna gelecek olursak; ekran parlaklığını otomatik ayarlarda kullanmanızda fayda olduğunu belirtelim. Gerekli olmadıkça Wi-Fi’ye bağlıysanız Hücresel Veri’yi kapatın. Bluetooth’u kapatmanın size yüzde 1’lik bile faydasının olmadığının da altını çizelim.

İlgili Haberler

>> iOS 13.6.1 güncellemesi iPhone için çıktı!

>> iPhone 12 tanıtım tarihi sızdırıldı! Biraz gecikecek!

>> iPhone SE katili Google Pixel 4a resmen tanıtıldı!


CEVAP VER