Wear OS yeni sürümü ile karşımıza çıkıyor!

Wear OS yeni sürümü ile karşımıza çıkıyor!

Wear OS

Google, Android 11 tabanlı yeni Wear OS sürümünün duyurusunu gerçekleştirdi. Giyilebilir Android cihazlar bu sürüm ile rahatlayacak.

Google biraz geç de olsa nihayet Android 9 tabanlı mevcut sürümden Android 11 tabanlı yeni bir Wear OS sürümüne geçeceği duyurdu. Bir dizi yenilik ile gelecek olan yeni sürüm maalesef ki beklendiği gibi büyük çaplı yenilik sunmayacak. Hız ve stabiliteye odaklanacak olan Google, güncel işlemcilere de destek vermesi ile dikkat çekecek.

Wear OS yeni sürümü ile neler sunacak?

Google, Qualcomm’un yeni işlemcileri için basitleştirilmiş eşleştirme özelliğini kullanıma sunacak. Bu desteğin yanı sıra Snapdragon Wear 4100 ve 4100+ platformları için performans ve stabiliteye odaklanan birden fazla iyileştirme de kullanıcılara sunulacak.

Bir blog gönderisinde Google, WearOS cihazlarının performansını, bilgiye erişmeyi ve uygulamaları başlatmayı/yüklemeyi daha hızlı hale getirecek. Böylelikle, Google’ın öncekinden tam yüzde 20 daha performans sunacağı söyleniyor. Güncelleme ile ayrıca eşleştirme süreci basitleştiricek ve SysUI, farklı saat modlarını ve egzersiz programlarını yönetmek için daha sezgisel kontrollere sahip olacak.

Google ayrıca, okunması daha kolay bilgiler ve hatta günün hava durumunun saatlik dökümünü içeren yeni bir hava durumu deneyimi gibi birkaç yeni deneyim de ekleyecek. COVID-19 salgını için Google, kullanıcının aktiviteye en az 20 saniye harcamasını sağlamak için bir el yıkama zamanlayıcısı da ekleyecek. Bu özelliği zaten Apple Watch ve Galaxy Watch modellerinde görmüştük.

Güncelleme ile gelen diğer iyileştirme ise LTE için geliştirilmiş destek olacak. Android 11 tabanlı WearOS işletim sistemin 2020’nin sonbaharının sonlarında bir OTA güncellemesi olarak tüm uyumlu cihazlara geleceği söyleniyor.

Wear OS

Büyük çaplı yenilik yapmak için temkinli davranan Google, bu gidişler watchOS’un çok gerisinde kalacak. Apple cephesinde hemen hemen her ana güncelleme ile sisteme yeni özellikler ekleniyor. Bir saat olmaktan çıkmaya başlayan Apple Watch’a Google cephesinden yanıtın en kısa sürede gelmesi gerekiyor ki rekabet içerisinde kalabilsin.

İlgili Haberler

>> Apple’dan çok yakında Apple One geliyor!

>> Apple Gelirlerindeki Artış Sektöre Damga Vurdu: İşte Detaylar!

>> Xiaomi MIUI 12 ile Birlikte Back Tap Özelliği Ekledi. Peki, Apple’ın iOS 14 ve Google’ın Pixel telefonlarında bulunan bu özellik ne işe yarıyor?


CEVAP VER