Apple, katlanabilir iPhone için patent başvurusunda bulundu!

Apple tamamen camdan akıllı

Katlanabilir telefon piyasasına Apple da giriş yapıyor. Katlanabilir iPhone için patent başvurusunda bulunan Apple, tasarımı ile büyüledi.

Akıllı telefonlara talep gün geçtikçe artıyor. Tüketicilerin, akıllı telefonlardan verim alabilmesinin en iyi yolu daha büyük bir ekrandan geçmekte. Fakat telefon ekranları büyüdükçe taşıma zorlukları ortaya çıkıyor. Buna benzer sebeplerden dolayı katlanabilir telefonlara olan ilgi son zamanlarda bir hayli artmış durumda. Katlanabilir modellerin yanı sıra, sürülebilir, sarılabilir, uzayabilir gibi ilginç konsept tasarımlar da son zamanlarda karşımıza çıkıyor. Tüketicinin büyük ekrana sahip taşınabilir bir akıllı telefonunun olma ihtiyacını en iyi karşılayan tasarım ise katlanabilir telefonlar. Apple da bu talebe sessiz kalmadı ve katlanabilir iPhone için patent başvurusunda bulundu. İşte ayrıntılar.

Apple, katlanabilir iPhone için hazırlanıyor

Apple, ”Bükülebilir Elektronik Aygıtlar için Kamera Sistemleri” isimli bir patent başvurusunda bulundu. Patent başvurusundan sızdırılan görselleri incelediğimizde, Samsung’un Galaxy Z Fold 2 modeline benzer bir katlama yapısına sahip bir tasarım karşımıza çıkıyor. Söz konusu yeni katlanabilir iPhone, katlanıp geri açıldığında iPad boyutuna dönüşüyor.

katlanabilir iPhone

LetsGoDigital kaynağı tarafından render görüntüleri paylaşılan yeni katlanabilir iPhone, tasarım olarak bir hayli hoş duruyor. Fakat ekranın katlanabilir kısmında diğer markaların yaşadığı kat izi sorununu yaşayacak mı bekleyip göreceğiz.

iphone patenti

Apple’ın yeni patent başvurusunda bir katlanabilir model daha karşımıza çıkıyor. Bu tasarımda ise Samsung’un Galaxy Z Flip modeline benzer bir görüntü mevcut. Önceki tasarımda normal bir iPhone’u, iPad boyutuna dönüştüren görsel mevcuttu. Fakat diğer ortaya çıkan görselleri incelediğimizde, büyük ekranlı bir telefonu cebe sığdırabilmek için tasarlanan bir telefon görmekteyiz.

katlanabilir iPhone

Patent başvurusuna göre bu tasarımda kamera monte edilebilecek. Fakat Apple, bu tasarımları ne zaman hayata geçirecek henüz belli değil. İddialara göre, Apple, 2022 yılında katlanabilir akıllı telefonlar ile karşımıza çıkmaya başlayacak. Fakat son zamanlarda benzer tasarımlı telefonlara olan ilgi büyük bir oranda artış gösterdi. Artan talep ile beraber Apple’dan erken bir adım gelebilir. Daha fazla haber için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> iPhone’da Facebook Uygulaması Kullananlar Bu sorunu Yaşıyor!

>> 2021 Model Macbook Prolar SD Kart Girişiyle Satılacak