Apple Store ‘da Silahlı Soygun!

Apple yeni çalışma sistemini

Geçtiğimiz günlerde, Amsterdam’daki Apple Store ‘da korkutucu saatler yaşandı. Neyse ki kimseye zarar gelmeden tehlike giderildi. İşte bu korkutucu konu hakkında detaylar.

Apple Store ‘lar, genellikle teknoloji tutkunları için heyecan verici mağazalardır. Yeni iPhone ya da yeni iPad alabilir, satın almayı düşünmüyorsanız dahi içeri girip yeni ürünleri kısa süreli deneyimleyebilirsiniz. Tabii son dönemde bu mağazalara girmek pek kolay değil. Neden derseniz, çünkü yoğun bir ilgi var ve bu sebeple bazı mağazaların önünde uzun kuyruklar bile oluşuyor. Ülkemizdeki Apple mağazalarını da örnek olarak gösterebiliriz. Bu haberimizde bahsedeceğimiz detaylar ise, maalesef pek iç açıcı detaylar değil.

Hollanda’nın Amsterdam kentindeki bir Apple Store, geçtiğimiz günlerde silahlı bir soyguncunun hedefi oldu. Gerçi bu tehlikeli kişinin içeriye soygun amaçlı mı yoksa farklı bir amaçla mı girdiği henüz netleşmiş değil. Yine de, kimseye zarar gelmeden bu kötü olayın polisler tarafından sonlandırıldığını ve soruşturmanın devam ettiğini belirtelim. İsterseniz olayla ilgili biraz da detay verelim.

Apple Store 'da Silahlı Soygun!

27 yaşındaki şüpheli, Amsterdam’daki Apple Store ‘u bastı, içeridekileri rehin aldı ve polislerden kripto para ödemesi talep etti!

PhoneArena sitesinde yer verilen bilgilerde, geçtiğimiz salı günü, Amsterdam’daki bir Apple Store, silahlı ve üzerinde bombalı yeleğin olduğunu iddia eden bir kişi tarafından basıldı. Bu gelişme yaşanır yaşanmaz tabii ki polislere haber verildi ve polisler de kısa süre içinde olay yerine gelerek bölgeyi kuşatma altına aldı.

27 yaşında olduğu ve Hollanda vatandaşı olmadığı belirtilen kişi, mağazadaki herkesi rehin alarak polislerin içeriye girmesini engelledi. Saatlerce süren bu can sıkıcı süreçte, rehineler teker teker kaçabilmeyi başardı ve geriye yalnızca 1 tane rehine kaldı. Yukarıdaki fotoğrafta da, saldırganı ve o rehineyi görebilirsiniz.

Paniğe kapılan saldırgan, polislerden kripto para ödemesi yapılmasını ve olay yerinden güvenle kaçabilmeyi talep etti. Bu sırada son rehine de kaçabilmeyi başardı ve toplamda 5 saat sonunda silahlı saldırgan yakalanarak etkisiz hale getirildi. Görüldü ki üzerindeki bombalı yelek de sahteydi.

İlgili Haberler

>> Elden Ring İnceleme Puanları Çok İyi! Beklediğinize Değdi!