Elden Ring İnceleme Puanları Çok İyi! Beklediğinize Değdi!

Elden Ring, son yılların en çok beklenen oyunları arasında yer alıyordu ve çıkış zamanı da geldi çattı! Oyunun ilk incelemeleri ise, bunca bekleyişe değdiğini kanıtlar nitelikte. İşte ilk inceleme puanları ve diğer detaylar!

Elden Ring, FromSoftware firması tarafından geliştirilen bir aksiyon RPG oyunu. Bildiğiniz gibi bu stüdyo, son yıllarda Souls oyunları, BloodBorne ve Sekiro: Shadows Die Twice gibi oyunlarla biliniyor. Bu oyunların en dikkat çekici noktaları ise, “çok zor, ama çok zevkli” olmaları. Dolayısıyla Elden Ring’in de bu akımı devam ettirmesi bekleniyordu. Öyle de olmuş gibi.

Elden Ring inceleme puanları şöyle:

VG247 – 5/5
Game Informer – 10
IGN – 10
GamesBeat – 5/5
GamesRadar+ – 5/5
The Guardian – 5/5
Gamespot – 10
Press Start – 9.5
Destructoid – 10
PCGamesN – 10
Shacknews – 9
COGconnected – 98/100
RPG Site – 9
PC Gamer – 90/100
Inverse – 9
We Got This Covered – 5/5
Trusted Reviews – 4.5/5
Cultured Vultures – 10
Easy Allies – 9.5
Areajugones [İspanyol] – 10
Spaziogames [İtalyan] – 9.3

Görüldüğü üzere Elden Ring için hazırlanan ilk inceleme sonuçları gayet yüksek. Bu da oyuncuları çıkışa çok az bir süre kala iyice heyecanlandırmışa benziyor. Zira sosyal medyadaki paylaşımlar ve geri sayım süreci görülmeye değer.

Elden Ring İnceleme Puanları Çok İyi! Beklediğinize Değdi!

Elden Ring ‘in arkasında, George R. R. Martin gibi bir isim de var!

Şüphesiz Elden Ring ‘i ilk duyurulduğunda heyecanla beklememizi sağlayan detaylardan bir tanesi de George R. R. Martin’in varlığıydı. Özellikle Game of Thrones serisi sayesinde tüm dünyada bilinirlik kazanan yazar, bu oyunun hazırlanmasında da büyük pay sahibi oldu.

Oyun, 25 Şubat 2022 yani yarın itibarıyla raflarda yerini alıyor. Oyunun çıkacağı platformlar ise; PC, PS4, PS5, XONE, Xbox X, Xbox S.

Oyunun yalnızca senaryo modu sunmayacağını, aynı zamanda multiplayer oyun modu barındırdığını da belirtelim.

Bakalım çıktıktan sonra kimler ölmelere doyamayacak, kimler sosyal medyada ilgi çekici paylaşımlar yapacak ve kimler rekorlar için saatlerini, hatta günlerini harcayacak…

Elden Ring’in şu an Steam Türkiye’de 499 TL fiyat etiketiyle satıldığını belirtelim. Bu, tabii ki standart versiyon fiyatı. Eğer Deluxe Edition almak isterseniz, bu kez 669 TL ödemeniz gerekiyor. Eğer hemen oynamak istiyorsanız, acele etmelisiniz. Çünkü kurlara bağlı olarak zaman zaman fiyatlarda yükselişler de oluyor. Öte yandan, “benim acelem yok” diyorsanız, tatil dönemini bekleyebilirsiniz. Böylece muhtemelen bu oyunda da indirim olacaktır.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12 Lite Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu: Serinin Uygun Fiyatlısı!