Microsoft Windows 12 Çalışmalarına Başladı: Daha Windows 11 Tamamlanmadı

Microsoft Windows 12 çalışmalarına

Microsoft Windows 12 çalışmalarına başladı. Böylece henüz yeni olan bu işletim sistemi ana gündem maddelerinden bir tanesi oldu.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Microsoft düzenli olarak yeni işletim sistemleri yayınlıyor. Windows 11 hem tasarım değişikliği hem de diğer optimizasyon çalışmaları ile takdir topladı. Ancak şirket yeni iş eğitim sistemine geçmek istiyor.

Birçok kişi Windows 11 ile ilgili bazı güncelleme çalışmaları olacağını tahmin ediyordu. Özellikle optimizasyon tarafında bazı ufak sorunlar var. Her ne kadar tasarım beğenilse bile yine de optimize bir şekilde çalışan işletim sistemi daha fazla tercih edilecektir. Son gelen detaylara göre Windows 12 çalışmaları da Microsoft tarafından başlatıldı.

Microsoft Windows 12 ile geliyor

ABD’li teknoloji devi kafalarda soru işaretleri bıraktı. Sadece küçük bir kesim Windows 11 bir işletim sistemi kullanmaya başlamıştı. Bunun hemen ardından şirket Windows 12 ile çalışmalara başladı. Birçok kişi bu konuda ikiye bölünmüş vaziyette. Kimileri Windows 12 talep ederken diğer kesim Windows 11 güncellemeleri istiyor.

Microsoft Windows 12 çalışmalarına

Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları üzerinden yapılan paylaşımlara bakacak olursak Windows 12 konusunda çalışmalar başladı bile. Paylaşılan gönderiler aslında bu işletim sisteminin Microsoft için kritik olduğunu gösteriyor. Fakat birçok kişi şirketin neden yeni bir işletim sistemi oluşturmak istediğine pek anlam veremedi.

Windows 12 hemen gelmeyecek

Diyelim ki Microsoft ile ilgili iddialar tamamen doğru. Böyle bir durumda bile yeni işletim sisteminin kullanıcılara sunulması kolay olmayacak. En azından iki yıl gerektiğini söyleyebiliriz. Şirket Windows 11 ile ilgili güncellemeye devam ederken diğer işletim sistemine yönelebilir.

Her ne kadar ABD’li teknoloji devi hakkında olumlu yorumlar yapılsa bile yine de bazıları memnuniyetsizlik dile getiriyor. Mesela Windows 10 işletim sisteminde bile ciddi optimizasyon problemleri olduğu söyleniyor. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Windows 11 Android Desteği Almak Üzere: Yeni Özellikler Yükleniyor

>> Windows 11 Güncellemesi Oyuncuları Sevinçten Havalara Uçuracak