Apple, Süper iPhone mu Yapıyor? Peki ya Fiyat?

Apple iPhone serisi, zaten çoğumuz için yüksek fiyatlı bir seri. Peki daha pahalı bir modele ne dersiniz? Tabii daha iyi özellikler ve daha premium tasarım detaylarıyla birlikte… İşte Süper iPhone hakkında detaylar.

Apple, önümüzdeki dönemde tüm zamanların en gelişmiş, ama aynı zamanda en pahalı iPhone modeliyle karşımıza çıkabilir. Bu ürün için Süper iPhone tanımlaması da yapabiliriz. En azından şimdilik.

Apple, PhoneArena’da yer verilen bilgilere göre, oldukça güçlü bir iPhone modeli hazırlıyor olabilir. Süper iPhone olarak da nitelendirilen bu modelin 2024 yılında satışa sunulabileceği düşünüyor. Fiyat mı? Evet, fiyat tarafında da 1100 dolarlık başlangıç fiyatı olan iPhone 14 Pro Max’ten daha yüksek bir fiyat belirlenebilir.

Eldeki veriler, kullanıcıların birbirlerine benzer standart modeller yerine fark yaratan, daha üst seviye modelleri tercih etme yöneliminde olduğunu gösteriyor. Zaten iPhone 13 ailesinde de benzer bir tablo gözlenmişti. iPhone 14 serisine baktığımızda, yine özellikle 14 Pro ve 14 Pro Max’e ilgi gösterildiğini söyleyebiliriz. Hatta bu modeller, ülkemizde de kolay kolay bulunamıyor.

Apple, Süper iPhone mu Yapıyor? Peki ya Fiyat?

Apple, kullanıcıların Süper iPhone ile mutlu olacağını ve bu ürün için daha fazla para ödeyebileceğini biliyor…

Evet, PhoneArena’da aynen böyle bahsediliyor. Hatta Bloomberg’ten Mark Gurman da Apple içinde şu sıralar yeni bir premium model için toplantıların yapıldığını ifade ediyor.

Hatırlarsanız bir süre önce gelen bilgilerde, Apple’ın bu sene premium bir model olarak iPhone 15 Ultra’yı görücüye çıkarabileceği söyleniyordu. Daha sağlam ve ışıltılı bir tasarımla gelmesi beklenen bu ürün, 15 ailesindeki diğer üyelerde olmayan bazı teknik detayları da bünyesinde barındırabilir. Haliyle bu hamle, 2024 yılında gelmesi beklenen Süper iPhone’u da müjdeleyebilir.

Bu arada, Bloomberg’teki verilerin devamında, Apple’ın şu sıralar katlanabilir ekranlı iPhone modeli planı olmadığı da bildiriliyor. Pek çok analist, pazarın incelenmesinin ardından Apple’ın yakın zamanda bu yönde hamle yapabileceğini düşünüyordu. Bir diğer merak edilen başlık ise, Apple VR sanal gerçeklik seti. Tabii firmadan bu konuda da  gelen resmi bir açıklama henüz yok.

Yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

İlgili Haberler

>> Realme GT Neo 5, Hızlı Şarj Özellikleriyle Etkileyecek