Realme GT Neo 5, Hızlı Şarj Özellikleriyle Etkileyecek

Realme GT Neo 5, 9 Şubat itibarıyla resmen görücüye çıkıyor. Firma, daha önce paylaştığı resmi bilgilerde, ürünün 240w hızlı şarj teknolojisiyle geleceğini doğrulamıştı. Evet, 240w kablolu hızlı şarj teknolojisine sahip ilk telefon! Peki hepsi bu mu derseniz, hayır, dahası da var. Realme, Neo 5 için alternatif bir versiyon da düşünüyor.

Realme GT Neo 5, 240w hızlı şarj teknolojisine sahip ilk telefon olarak yakında görücüye çıkacak. Bir süre önce gelen söylenti bilgilerde, bu telefonun 150w hızlı şarj özellikli alternatif bir versiyonundan da söz ediliyordu. Realme’nin üst düzey bir yöneticisi, yeni bir bilgi paylaştı ve bu söylenti detayın doğru olduğunu dile getirdi. Yani evet, 150w hızlı şarj özellikli versiyon da olacak.

Realme GT Neo 5’in 150w hızlı şarj özellikli versiyonu, 5000mAh değerde pile sahip olacak ve bu pil, sadece 16 dakikada tamamen şarj olabilecek. Bu da tek şarj ile yoğun kullanımda bir günün rahatlıkla geride bırakılabilmesi demek. Şarj ihtiyacı oluştuğunda da kısa sürede tam kapasiteye geçiş yapılabilecek.

Realme GT Neo 5, Hızlı Şarj Özellikleriyle Etkileyecek

Realme, aslında şu an 150W hızlı şarj özellikli bir telefonla pazarda boy gösteriyor zaten. GT Neo3 isimli model, Dimensity 8100 işlemciye sahip ve 4500mAh pili var. Cihaz, GSMArena’nın testlerine göre 16 dakikada tamamen şarj olabiliyor. Merak edilen ise, 5000mAh değerdeki pil gerçekten de 16 dakikada şarj olabilecek mi…

Realme GT Neo 5’in iki versiyonu da benzer özelliklere sahip, ama tabii farklılıklar da var
İki versiyon arasındaki en önemli farklardan bir tanesi, çipset tarafında. Birinde Qualcomm, diğerinde de MediaTek çipset kullanılıyor. Qualcomm’lu modelde 240w, MediaTek’li modelde de 150w hızlı şarj özelliği var. MediaTek’li modelde 5000mAh pilin varlığı kesinleşti, ama Qualcomm’lu modelin pil değeri henüz bilinmiyor.

Realme GT Neo 5’te başka ne gibi özellikler olabilir?

Telefonun 6.74 inç ekranla gelmesi bekleniyor. Ana kamera değerinin 50MP olacağı ve çoklu kamera sistemiyle pek çok çözüm sunacağı düşünülüyor.

Cihaz, 8 ve 16GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneğiyle gelebilir.

İşletim sistemi olarak da Android 13 sürümünden söz ediliyor. Muhtemelen kutudan çıkarken bu sürüm olacaktır.

İlgili Haberler

>> AFAD Uyarıyor! Deprem Sonrası Yapılması Gerekenler