Apple, Twitter’ı Tehdit mi Etti? Öte Yandan, Twitter’da Karakter Sınırı Değişebilir!

Elon Musk ve Twitter başlıkları bir süre daha gündemi fazlasıyla meşgul edeceğe benziyor. Genellikle güncel gündem takibi için tercih edilen mikro blog sitesi, Musk’ın belirttiklerine bakılırsa artık “istenmeyen platform” olma yolunda ilerliyor. Hatta Apple’ın, Twitter uygulamasını mağazasından kaldırabileceği tehdidinin geldiğini de belirtiyor.

Elon Musk, 44 milyar dolar ödeyerek satın aldığı yeni şirketi Twitter hakkında paylaşımlar yapmayı sürdürüyor. Resmi hesabı üzerinden bilgiler paylaşan ünlü milyarder, Apple’ın, Twitter uygulamasını kendi mağazasından kaldırmakla tehdit ettiğini ifade etti. Peki gerekçesi nedir derseniz, bunu Musk da bilmiyor.

Öte yandan Musk, yine yakın tarihli bir tweet’inde, Apple’ın platforma büyük ölçüde reklam vermeyi durdurduğunu açıkladı ve “Yoksa Amerika’daki ifade özgürlüğünden nefret mi ediyorlar?” diyerek ardından Apple CEO’su Tim Cook’u etiketledi. Şu an Tim Cook ve Apple tarafından gelen bir cevap olmadığını da belirtelim.

Twitter karakter limiti artırılacak

Elon Musk, özgür ifade ortamı kaldırılırsa, hele böyle bir şey Amerika’da olursa, geriye keyfi yönetimlerin kalacağını ve bunun da gelecek için karanlık bir tablo çizeceğini düşünüyor.

Apple, Twitter'ı Tehdit mi Etti? Öte Yandan, Twitter'da Karakter Sınırı Kalkabilir!

Dün yaptığımız haberimizde, yine Musk’ın bir açıklamasına yer vermiştik. Musk, “Eğer Apple ve Google gibi firmalar tarafından Twitter dışlanırsa, kendi akıllı telefon çözümümü üretebilirim” demişti.

@johnkrausphotos kullanıcı isimli bir kullanıcı, Elon Musk’ı da etiketleyerek platformdaki karakter sınırının 1000 karaktere kadar artırılabileceğini belirtti. Örneğin, akış ekranında yine 280 karakter görürsünüz ve “devamı için tıkla” dediğinizde de 1000 karaktere kadar olan genişletilmiş versiyonunu görebilirsiniz.

Musk, böyle bir şeyin yapılacaklar listesine eklendiğini söyledi bile. Zaten daha önce de karakter sınırının artırılması yönünde düşünceleri olduğunu ifade etmişti.

Hatırlarsanız mikro blog sitesi, ilk etapta 140 karakter sınırı sunuyordu. Amaç, işe yarar bilgileri olabildiğince az cümleyle karşı tarafa aktarmaktı, ancak daha sonra bu yeterli olmamıştı. Pek çok kullanıcı, uzun metinleri ekran görüntüleri olarak paylaşmaya başlayınca eski yönetim de karakter limitini 280’e çıkarmıştı.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Elektrikli Otomobile Otonom Engeli!