Apple Ucuz iPhone Üretiminden Tamamen Vazgeçiyor: Yine Servet Ödenecek

Apple Siri için

Apple ucuz iPhone konusunda geri adım attı. Peki neden böyle bir karar alındı?

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple ilginç kararların eşiğinde. Şirket hatırlayacağınız üzere iPhone 14 Pro ile birlikte kullanıcılarla buluşmuştu. Bu cihaz birçok açıdan en iyi modeller arasında yer alıyor. Hatta birçok kez zirveye oturduğunu söyleyebiliriz.

Genellikle pahalı akıllı telefonlar üretmesi ile bilinen Apple yeni bir yol haritası çizmişti. Bu yol haritası doğrultusunda iPhone SE modelleri kullanıcılarla buluştu. Fakat işin kötü tarafı bu modellerin takdir görmemesi oldu. Birçok kullanıcı uygun fiyatlı Apple akıllı telefon modellerine sıcak bakmadı.

Apple ucuz iPhone seçeneği

Kullanıcıların uygun fiyatlı iPhone modellerine yönelmemesi nedeniyle Apple önemli bir karar aldı. Bu karar doğrultusunda şirket tamamen uygun fiyatlı modellerden vazgeçiyor. Böylece yüksek fiyatlara sahip akıllı telefonlar yine kullanıcılarla buluşmaya devam edecek.

Apple ucuz iPhone

ABD’li teknoloji devi tarafından geliştirilen iPhone SE 3 modeli yeteri kadar başarı yakalayamadı. Durum böyle olunca uygun fiyatlı modellerden tamamen vazgeçileceği söylendi. Böylece Apple amiral gemisi olmayan modellerini tamamen gözden çıkarmış oldu. Birçok kişi verilmesi planlanan bu kararı sert bir dille eleştiriyor.

Apple ucuz modelleri üretmek istemiyor

Her marka farklı şekillerde gündeme geliyor. Mesela Android işletim sistemini kullanan cihazların çok daha yaygın olması bilinen bir gerçek. Ayrıca farklı çeşit modelleri isteyen kişiler daha çok Samsung veya Xiaomi gibi modellere yöneliyor. Söz konusu Apple olunca işin içerisine pahalılık giriyor. Bütün iPhone cihazları son derece uçuk fiyatlarla satılıyor.

Apple ucuz iPhone konusundan tamamen vazgeçmiş gibi görünüyor. Bu nedenle yüksek fiyatlara alışsak iyi olacak. Önümüzdeki aylarda şirketin nasıl bir yol izleyeceği kesinleşecek. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Apple 220 Bin TL’lik Güncelleme Getirdi: İşte Yeni Uygulama Fiyatları

>> Samsung’tan Apple’a Göndermeli Yeni Reklam Videosu!