Honor 80 GT Tanıtıldı: Türkiye’de yok Satar!

Honor çip tasarım

Honor 80 GT modeli güçlü işlemcisi ve ilginç tasarımı ile görücüye çıkıyor. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Honor 80 GT modelinin ön panelinde delikli ekran tasarımının karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu tasarımda tek bir ön kamera yer alıyor.  f/2.4 diyafram açıklığına sahip 16 MP’lik ön kamera ile gelen modelin, düşük ışıkta tatmin edici bir performans sergileyeceğini tahmin ediyoruz. Bununla beraber OLED panel, renk doğruluğu konusunda kullanıcılara önemli avantajlar sunacak. 120 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu da belirtelim. Arka panelinin tasarımına baktığımızda ise dikdörtgen içerisine yerleştirilmiş dikey konumlandırılmış kameralar yer alıyor.

54 MP f/1.9 diyafram açıklığı ile gelen ana kamera, 8 MP ultra gneiş açılı kamera ve 2 MP makro kamera ile gelen bir kamera kurulumu mevcut. Honor 80 GT modeli Honor 70 serisinde de görmeye alışık olduğumuz 54 MP ana kamera ile gelecek Diğer kameralarında ise yine Sony’nin IMX800 lensi yer alıyor. Bu lensi kullanan telefonların başarılı olduğunu görüyoruz. Teknik tarafa baktığımızda ise Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8 + Gen 1 yonga seti yer alıyor.

Bu yonga setinin şu anda piyasadaki en güçlü işlemciler arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Bu yüzden Honor 80 GT modeli hem oyun tarafında hem de çoklu işlemler konusunda beklentileri sonuna kadar karşılayacak bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü 16 GB RAM ve 256 GB’lık dahili depolama alanı ile gelecek bu yüzden RAM tarafında herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını söyleyebiliriz.

Honor 80 GT Tanıtıldı: Türkiye’de yok Satar!

Honor 80 GT

Fiyat tarafına baktığımızda ise 12 GB RAM belleğe sahip versiyonunun 475 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olduğunu görmekteyiz. Bununla beraber 16 GB’lık versiyonun ise 520 dolarlık bir fiyat ile geldiğini görüyoruz. Ülkemizde satışa sunulduğu takdirde vergiler hariç 9700 TL’lik bir fiyat karşımıza çıkıyor. Tabii ki bu fiyata vergilerde eklendiği zaman 16.000-17.000 TL’lik bir fiyattan bahsedebiliriz. Benzer özellikler sahibi akıllı telefonların Türkiye’deki fiyatlandırmasına baktığımızda ise rakipleriyle hemen hemen aynı fiyata sahip olduğunu görüyoruz.

Tabii ki ilginç tasarım tercih etmek isteyenler için değerlendirilebilecek bir model olduğunu söyleyebiliriz. Fakat söz konusu modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında henüz bir detay bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde yeni model Türkiye ihtimali üzerine yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S22 FE Yolda: FE Serisi Geri Dönüyor!