Apple Vision Pro Satış Rakamı Belli Oldu!

Apple Vision Pro karma gerçeklik gözlükleri tükendi! Evet, ilk parti ürünlerin hepsi satıldı. Dün yaptığımız haberimizde, ürünlerin henüz tükenmediğinden ve pek çok mağazada farklı depolama seçenekleriyle bulunabildiğinden söz etmiştik. İşte bu haberimizden kısa bir süre sonra yeni bir bilgi geldi ve ön sipariş için hazırlanan stokların tamamı tükendi. Apple ürünleriyle ilgili paylaşımlar yapan analist Ming-Chi Kuo’ya göre şirket, ilk ön sipariş haftasında 160 ile 180 bin arasında karma gerçeklik gözlüğü satmış olabilir. Bu aslında güçlü bir başlangıç. Ön siparişlerin birkaç hafta içinde sahiplerine gönderilmesi planlanıyor.

Apple Vision Pro için ilk “sold out” yani “tükendi” ibaresi geldi. Apple, yıllardır merakla beklenen karma gerçeklik gözlüğünü geçtiğimiz hafta sonu itibarıyla ön sipariş sürecine sokmuştu. Gelen bilgilere göre, mevcut stokların tamamı ilk hafta sonu itibarıyla tükendi. Analist Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, bu süreçte 160 ile 180 bin arasında karma gerçeklik gözlüğü sattı. En ucuz gözlüğün 3500 dolar fiyat etiketine sahip olduğunu düşünürsek, işler yolunda görünüyor. Beklentiler, bu yılın sonuna kadar 500 bin civarı siparişin gelmesi yönünde.

Apple Vision Pro Satış Rakamı Belli Oldu!

Apple Vision Pro gözlük fiyatları el yakıyor

Apple Vision Pro gözlük 256GB’lık modeli şu an ön siparişte ve fiyatı 3500 dolar.

Ön siparişte olan 512GB’lık modelin fiyatı da 3700 dolar.

Eğer 1TB dahili depolamalı bir karma gerçeklik gözlüğü almak istiyorsanız, öyleyse 3900 dolar ödemelisiniz.

Ürün ailesinin ön siparişleri devam ediyor. Resmi çıkış tarihi ise, 2 Şubat olarak duyurulmuştu. Bu tarihe de az bir süre kaldı.

Ürün, ilk etapta üçüncü parti uygulama desteği tarafında zayıf görünüyor

YouTube, Netflix ve Spotify, günümüzde en çok tercih edilen servisler arasında yer alıyor. Eğlenceli videolar, kaliteli dizi ve filmler, hem klasik hem de yeni müzik albümlerini dinlemek için milyonlarca kişinin tercihi bu markalar tarafında oluyor. Peki bu markaların Vision Pro karma gerçeklik gözlük için özel uygulama yapmadığını biliyor musunuz? Evet, eğer bu gözlüğü almak istiyorsanız, bu servislere Safari tarayıcı üzerinden erişme ve kullanma şansınız var. An itibarıyla bu platforma özel uygulama versiyonları düşünülmüyor.

Uygun fiyatlı bir Vision Pro modeli de gelebilir

PhoneArena’daki bilgilere göre Apple, bazı özellikleri kırpılmış, dolayısıyla daha düşük fiyat etiketine sahip karma gerçeklik seti de hazırlayabilir. Daha evvel gelen söylentiler, böyle bir modelin 2025 yılında çıkabileceğini gösteriyordu ama an itibarıyla bu ihtimalin azaldığı düşünülüyor.

İlgili Haberler:

>> Akıllı Yüzük İster Misiniz? İşte Samsung Galaxy Ring!