En Çok Satan Oyunlar Listesinde Hogwarts Legacy Fırtınası Esiyor!

Ubisoft Apple etkinliğiyle aynı günde

Geçtiğimiz hafta Birleşik Krallık’ta en çok satılan oyunlar belli oldu. 20 Ocak ile sona eren haftada, listenin zirvesinde bir kez daha Hogwarts Legacy yer aldı. Harry Potter evrenini temel alan ve satış rakamlarıyla yapımcılarının yüzünü güldüren oyun, görünüşe göre kolay kolay zirveden inmeyecek. Yakın zamanda satışa sunulan yeni Prince of Persia oyunu ve The Last of Us: Part II Remastered de listede yer alan oyunlar arasında.

Harry Potter evrenini temel aksiyon RPG oyunu Hogwarts Legacy, geçtiğimiz hafta Birleşik Krallık’ta en çok satılan oyun oldu. Çıkalı uzun süre olmasına rağmen oyunun hâlâ zirvede yer alması gerçekten etkileyici.

Ubisoft’un yakın zamanda satışa sunduğu ve güzel yorumlar alan aksiyon platform oyunu Prince of Persia: The Lost Crown ise, geçtiğimiz haftayı 4. sırada tamamladı. Evet, zirvede fazla tutunamamışa benziyor.

Peki Sony’nin yeni Remastered projesi, yani The Last of Us: Part II Remastered ne durumda? O da listenin üçüncü sırasında konumlanmış. Aslında sosyal medyada bu versiyonun gereksiz olduğunu söyleyen pek çok yorum mevcut. Belki de bu yorumlar sebebiyle satışlar düşüş kalmıştır.

En Çok Satan Oyunlar Listesinde Hogwarts Legacy Fırtınası Esiyor!

Hogwarts Legacy bir kez daha zirvede! İşte 20 Ocak ile sona eren haftada, Birleşik Krallık’ta en çok satılan 10 oyun (Fiziksel kutulu).

1. Hogwarts Legacy
2. EA Sports FC 24
3. The Last of Us: Part II Remastered
4. Prince of Persia: The Lost Crown
5. Mortal Kombat 1
6. Super Mario Bros. Wonder
7. Call of Duty: Modern Warfare 3
8. Mortal Kombat 11 Ultimate
9. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
10. Mario Kart 8 Deluxe

Hogwarts Legacy, geçtiğimiz 2023 yılının da en çok satan oyunu olmuş ve Call of Duty gibi güçlü bir markayı geride bırakmayı başarmıştı!

Aksiyon RPG türündeki yapım, özellikle görsel kalitesi ve keşfedilebilir haritasıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Gamesindustry sitesindeki verilere göre oyun, en çok PlayStation 5 platformunda sattı. Öyle ki toplam satışların yarısından fazlası bu platformda gerçekleşmiş. En çok satıldığı ikinci platform ise, PS4.

Peki siz bu oyunu oynadınız mı?

İlgili Haberler:

>> Apple Vision Pro Satış Rakamı Belli Oldu!