Apple Watch Pro Sürpriz Bir Tasarımla Gelebilir! İşte Detaylar

Apple, önümüzdeki dönemde yeni akıllı telefonlarından yeni akıllı saatlerine kadar oldukça geniş bir yelpazeyi teknoloji severlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Tabii ki gündemin ilk sırasında yeni iPhone 14 ailesi var. Bu haberimizin konusu ise, akıllı saat tutkunlarını ilgilendiriyor. Firmanın Apple Watch Pro ailesi, yeni üyesiyle birlikte ciddi bir tasarım değişikliğine gidebilir ve bu hamle, herkese uygun olmayabilir. İşte detaylar.

Şimdiye kadar Apple Watch akıllı saatler dikdörtgen ekran formuyla karşımıza gelmişti. Bundan sonrasında, en azından Pro modeller için farklı bir tasarım tercih edilebilir.

PhoneArena sitesinde yer verilen bilgilere göre firma, yeni Apple Watch Pro akıllı saatinde daha büyük bir ekran boyutu tercih edecek ve hedef kitle olarak sporcuları belirleyecek.
Tabii daha büyük bir ekran boyutu, saatin dikdörtgen ekran boyutunun tamamen ortadan kaldırılması ve dairesel ekran boyutunun tercih edileceği anlamını taşımıyor. Ama öte yandan daha farklı bir sunumla karşılaşmamız da olası.

Söylenti bilgilerde, yeni Apple Watch Pro ‘nun 2 inç değerde ekrana sahip olacağı ifade ediliyor. Ekran camının darbelere karşı dayanıklı olacağı, metal çerçeve tasarımının tercih edileceği ve her şeyden önemlisi de ekranda daha fazla verinin sunulabileceği belirtiliyor. Önceki nesil Apple Watch saatlere baktığımızda, 1.9 inç ekran boyutunu görmüştük, haliyle yeni saatin ekran boyutu daha büyük. Bu da özellikle ince bilekli ve ufak elli kullanıcıların bu yeni saati tercih etmesini zorlaştırabilir.

Apple Watch Pro Sürpriz Bir Tasarımla Gelebilir! İşte Detaylar

Öte yandan, daha büyük ekran demek, daha fazla güç kullanımı anlamını da taşıyor. Bu bağlamda da ürünün daha büyük bir pille geleceği düşünülüyor.

Bu arada Qualcomm, yakın zamanda akıllı saatler için yeni üst seviye çözümlerini tanıtmış ve 2022 yılında satışa sunulması muhtemeln Android amiral gemisi akıllı saatler için dikkat çekici ön bilgiler paylaşmıştı. Haliyle Apple da bu gelişmeler karşısında kendi hamlelerini yapacak ve zirve için harekete geçecektir.

Peki ya Apple Watch Pro fiyatı nasıl olabilir?

Söylentiler, yeni Apple Watch Pro akıllı saatin beklenenden pahalı olabileceğini işaret ediyor. Şu anki standart paslanmaz çelik varyanta kıyasla yeni saatin 900-1000 dolar arasında bir fiyat etiketi alması muhtemel.

Apple, bu akıllı saat de dahil yeni ürünlerini önümüzdeki eylül ayında gerçekleştireceği özel etkinlikle ilk kez görücüye çıkarabilir. Eh, buna da az bir süre kaldı doğrusu. Yeni saatler, yeni telefonlar ve yeni yazılım güncellemeleriyle mobil dünyada yeni bir döneme az kaldı diyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Watch 5 Serisi Ortaya Çıkan Fiyatı İle Üzdü!