iPhone 14 Pro Kamerası İle Hayal Kırıklığı Yarattı!

iPhone 15 Pro Max

iPhone 14 Pro modelinin kamera özellikleri belli oldu. Fakat kağıt üzerinde rakiplerinin gerisinde kaldı. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Geçtiğimiz günlerde iPhon­e 14 serisi hakkında birçok detayın ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Artık yeni seride Mini versiyonu karşımıza çıkmayacak. Fakat yeni de iP­hone 14 serisinin yine 4 modelden oluşacağını söyleyelim. Yeni seride iPho­ne 14, 14 Pro, 14 Pro Max modellerine, iPho­ne 14 Max modeli de ekleniyor. iPhone 14 M­ax modelinin ise iPhone 14’ün büyük ekranlı versiyonu olacağını söyleyebiliriz. Mini modelinin artık piyasaya sürülmemesinin temel sebebinin ise kompakt modellere ilginin azalması diyebiliriz. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen yeni serinin renk seçenekleri ortaya çıktı. Bununla beraber teknik özellik ve tasarım tarafında da sızdırılanlar mevcuttu.

Sonunda iPhone 14 serisi hakkında daha spesifik özellikler ortaya çıkmaya başladı. İddialara göre iPhone 14 Pro modeline özel olarak bir renk daha piyasaya sürülecek. Fakat bu iddialara henüz resmi bir yanıt gelmediğini, fakat kaynakların güvenilir olduğunu belirtelim. Bununla beraber söz konusu modelin kamera özellikleri belli oldu. Kağıt üzerinde sızdırılan verileri incelediğimizde, en büyük rakibi olarak görülen Samsung Galaxy S22 Ultra‘dan daha geride bir kamera performansı sergileyebilir. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

iPhone 14 Pro Kamerası İle Hayal Kırıklığı Yarattı!

13 Eylül tarihinde tanıtılması beklenen iPhone 14 serisinin Pro modelinin kamerası tarafından sunulacak olan teknik özellikler ortaya çıktı. İddialara göre yıllardır karşımıza çıkan 12 MP lensten vazgeçilecek ve 48 MP çözünürlüğünde bir ana kamera bizleri karşılayacak. Fakat söz konusu model ile gelecek olan diğer kameralarda 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 12 MP çözünürlüğünde telefoto sensörü yine çözünürlüğünü koruyacak.

iPhone 14 Pro

İddialara göre Apple, 6x optik yakınlaştırma özelliğine sahip bir periskop lensi üzerinde çalışıyor. Fakat bu lensin iPhone 14 serisi ile gelmeyeceğine eminiz. İddialara göre 6x yakınlaştırma özelliğine sahip periskop lens, iPhone 15 serisi ile kullanıcıları karşılayacak. Bu konuda S22 Ultra modelinde hem çözünürlük tarafında hem de periskop lensi tarafında daha iyi özellikler bulunuyor. S22 Ultra, 108 MP ana kamera ile gelirken, 100x dijital, 10x optik yakınlaştırma sunan bir periskop lens ile geliyor. Bu yüzden iki tarafta da S22 Ultra’nın yeni iPhone modellerinden daha iyi olacağını söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Samsung Katlanabilir Telefon Satışlarında Rekor Üstüne Rekor Kırıyor