Apple Watch Series 3 sahiplerini korkutan hata! Detaylar Haberimizde…

WatchOS 7, yenilikçi özellikleri ile birçok kullanıcı tarafından beğenildi. Güncelleme yapan bazı Apple Watch Series 3 kullanıcıları WatchOS 7 kilitlenme sorunuyla karşılaştı.

Yeni bir işletim sistemi piyasaya sürüldüğünde kullanıcıların hatalarla karşılaşması normaldir. Bu nedenle birçok şirket, işletim sistemini güncelleme yerine sıfırdan kurmayı önermekte.

Apple Watch Series 3, WatchOS 7 ile çöküyor

Apple Watch Series 3 sahiplerinin yaşadığı sorun maalesef sıfırdan kurulmasıyla çözülmedi. Bazı kullanıcılar ayrıca destek forumlarında pilin hızla tükendiğini ve cihazın kendi kendine yeniden başlatma sorunu olduğunu belirtti.

Bir Watch Series 3 kullanıcısı şöyle diyor: ”Güncellemeden sonra en az 3 kez kendi kendine kapanma sorunu yaşadım. Ayrıca 4 kez bileğime kilitlendi ve telefonum 2 kez bağlantısı kesildi. Batarya 8 saat içinde yüzde 50 düştü.” İfadeler kullandı.

24 Eylül’de yayınlanan WatchOS 7.01 güncellemesinden sonra kullanıcılar hataların çözülmediğini belirterek bu sorundan şikayetçi oldular. Ayrıca, hatalar yalnızca Watch Series 3 kullanıcıları için geçerli görünüyor.

Bu sorunun bir sonraki güncellemede çözülmesi bekleniyor.Apple Watch Series 3

2017’nin sonlarında piyasaya sürüldüğünde, Apple Watch 3 şirketin sattığı en pahalı giyilebilir cihazdı. Ancak şimdi fiyatı Apple Watch Series 4 ve Apple Watch 5’in piyasaya sürülmesinden bu yana düştü. Hala doğası gereği ucuz bir akıllı saat değil, ancak fiyatının diğer büyük abilerine göre dajha uygun olduğunu söylememizde fayda var. Apple Watch 3’ün biri LTE / hücresel özelliklere sahip, diğeri ise yalnızca yerleşik GPS’li olmak üzere iki çeşidi var.

Apple Watch Series 3  ‘ün getirdiği en büyük yükseltme, içindeki kendi hücresel bağlantısıydı, böylece telefonunuzdan bağımsız olarak çalışabilir bir cihaz alıyordunuz. Bu, bir iPhone sahibi olmadan satın alabileceğiniz anlamına mı geliyor? Ne yazık ki hayır. Gerçekte telefonunuz evdeyken telefon görüşmeleri ve bazı uygulama bildirimlerini alabileceğiniz anlamına geliyor.

Cihaz bunun dışında tamamen telefonunuza bağlı. Bildirimler açısından, kullanmak istediğiniz uygulama ‘bağımsız modda’ çalışmak üzere yükseltilmediyse (olduğu gibi, çalışması için bir telefon bağlantısına ihtiyaç duymuyorsa), güncellemeler ve bildirimler almayacaksınız.

Diğer bir yükseltme, Apple Watch Series 3 ‘ün lansmanında duyurulan, ancak lansman sırasında merakla orada olmayan müzik akışının eklenmesi. Yeni Apple Music akış yetenekleriyle iki şey elde ediyorsunuz: Doğrudan Apple Music ve Beats Radio.

Bunlar hem Siri aracılığıyla en basit şekilde erişilir kılınmış durumda. Hareket halindeyken Siri’den istediğiniz müzik türünü çalmasını isteyebiliyorsunuz. Tabii ki önceden oluşturduğunuz ancak senkronize edilmemiş bir çalma listesi veya yalnızca belirli bir şarkı olmak zorunda.

İlgili Haberler

>> Paramara Apple Watch’ta

>> Apple Watch kalp ritmi ölçmekten dolayı davalık oldu!