Apple Watch Yine Hayat Kurtarmayı Başardı!

Apple Watch

Apple Watch akıllı yazılımı sayesinde bir kez daha hayat kurtardı. Akıllı saat tarafında daha donanımlı bir model henüz görülmedi.

Giyilebilir teknoloji tarafında akıllı saatler hayatımızın büyük bir bölümünü kaplamayı başardı. Bazı kullanıcıları, her aksesuarın teknolojik hale gelmesine karşı çıksa da, her aksesuarın yeniden geliştirilmesi, daha da teknolojik hale gelmesi önemli bir amaç taşıyor. Örneğin normal kol saatleri, yalnızca saati ve tarihi göstermek ile yetinirken, akıllı saatlerin birçok işlevi karşımıza çıkıyor. Öyle ki, yeni nesil akıllı saatlerde , artık telefonların yapabileceği bütün işlevler karşımıza çıkıyor.

Apple’ın lider olarak gösterildiği akıllı saat sektöründe önemli bir olay yaşandı. Daha önce de benzerlerine şahit olduğumuz olay, her sene yaşandığı gibi bu sene de tekrarlandı. Apple tarafından geliştirilen akıllı saat Apple Watch, bir adamın hayatını kurtardı. Apple Watch modeli, kayıkla denize açılan bir adamın hayatını kurtarmaya yardımcı oldu. Eşi benzeri görülmemiş yazılımı ile rakiplerine fark atan akıllı saat serisi, bir kez daha neden tercih edilmesi gerektiğini kanıtladı. 

Apple Watch Yine Hayat Kurtarmayı Başardı!

Bildiğiniz gibi bugüne kadar karşımıza çıkan Apple Watch hayat kurtarma olaylarında, düzensiz kalp atışını fark edip, Acil Durum SOS özelliğinin otomatik olarak çalıştırıldığına rastladık. Avustralya’nın Sydney kentinin kuzey kıyısında yaşanan olay, kayıkla denize açılan bir adamın hayatını kurtarmaya yardımcı oldu. Apple Watch sayesinde Acil Durum SOS sinyali, acil servislere iletildi ve adamın hayatı kurtuldu.

Apple Watch

Ülkemizde genellikle teknolojiyi yakalayamayan neslin teknolojik aletlere uzak olduğunu görmekteyiz. Yavaş yavaş akıllı telefonlara alışık olsalar da giyilebilir teknoloji tarafında bir hayli uzaklar. Fakat bu örnek, artık akıllı telefon kullanabilen yaşlılarımızın, akıllı saatler de kullanması gerektiğini işaret ediyor. Her ne kadar alışmaları biraz zor olsa da, zamanı geldiğinde hayat kurtaracak durumlar ile karşılaşabilirler. Apple’ın her sene karşımıza çıkan bu örneğinde, Apple Watch sayesinde kıyıdan 4 KM uzaklaşan adam, ölümden kurtuldu. Bu yüzden yeni çıkan teknolojileri değerlendirmek adına, henüz teknolojik ürünlere uzak olan biri de olsanız, yeni ürünleri denemenizi öneriyoruz.

İlgili Haberler

>> 24 Saatte İş Türkiye ile Latin Amerika arasındaki köprü oluyor

>> Huawei Mate 50 Pro Ortaya Çıktı: Adam Geldi Adam!