Apple Watch Ultra ve Giriş Seviyesi AirPods Lite Geliyor! İşte Detaylar

Apple Watch için watchOS

Apple, akıllı saat tarafında ciddi değişiklikler peşinde. Gelen bilgiler, şirketin önümüzdeki yıl çok güçlü bir Apple Watch Ultra modeliyle karşımıza çıkacağı yönünde. Bitmedi, bir de uygun fiyatlı AirPods Lite modelinden bahsediliyor. İşte ilk detaylar.

Apple Watch Ultra, önümüzdeki yıl ekran tarafında ciddi bir güncellemeyle teknoloji severlere sunulabilir. GSM Arena’da yer verilen bilgilere göre Apple, bu ürününde 2.1 inç büyüklükte micro- LED ekran tercih edebilir. Bu da şimdiye kadar hazırlanmış en büyük ve en gelişmiş Apple Watch anlamına gelebilir.

Yeni ekran teknolojisinin özellikle dış mekân deneyimlerinde daha yüksek parlaklık ve daha net görüntüler sunabileceği düşünülüyor. 2022’de satışa sunulan modelin 1.92 inç ekrana sahip olduğunu hatırlatalım. Kullanılan ekran teknolojisi ise, Retina LTPO OLED idi.

Apple tarafında bir diğer haberimiz ise, uygun fiyatlı gerçek kablosuz kulaklık modeliyle ilgili. Apple, hem iyi ses kalitesi hem de uygun fiyat etiketi isteyen kullanıcılar için AirPods Lite kulaklık modelini satışa sunabilir. Giriş seviyesi olarak nitelendirilebilecek kulaklık hakkında henüz başka bilgi bulunmuyor.

Apple Watch Ultra ve Giriş Seviyesi AirPods Lite Geliyor! İşte Detaylar

Peki şu anki en güncel model olan 2022 model Apple Watch Ultra bize neler sunuyor?

1.92 inç değerde OLED ekranı bulunan ürün, aynı zamanda 100 metre derinliğe kadar suya dayanıklı bir yapıda geliyor. Böylece onu yüzerken de keyifle kullanabiliyorsunuz.
Gücünü Apple S8 çipsetinden alan saat, dahili 32GB hafızaya sahip. Böylece pek çok farklı uygulama yükleyebiliyor ve deneyimlerinizi geliştirebiliyorsunuz.

Saatin bünyesinde güçlü bir hoparlör, NFC ve Bluetooth 5.3 gibi teknolojilerin olduğunu da belirtelim. Pil tarafında da 542mAh pil değeri mevcut. Ve evet, kablosuz olarak şarj edilebiliyor.

2022 model Apple Watch Ultra akıllı saat, Apple Türkiye resmi websitesi üzerinden 28 bin TL fiyat etiketiyle satın alınabiliyor. Tabii pek çok farklı kayış seçeneği de var.

Biraz da 2. nesil AirPods Pro kulaklıktan söz edelim

Şu an ülkemizde de satışta olan bu amiral gemisi kulaklık, 5400 TL satış fiyatı etiketine sahip.

Kulakiçi formdaki kulaklıkların her biri sadece 5,3 gram. Taşıma ve şarj kutusuyla birlikte elde edilen toplam ağırlık ise, 50,8 gram.

Suya karşı dayanıklı olan ve ANC aktif gürültü engelleme teknolojisi sayesinde net sesler sunabilen cihaz, tek şarj ile 6 saate varan müzik dinleme deneyimi sunabiliyor.

İlgili Haberler

>> God of War Ragnarok, Zirveyi Sevdi! İşte Top 10 Oyunlar