Türk Telekom ile Sanatseverler 2022’de AKM’de Buluştu!

Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) ‘kalbi’nde yer alan opera salonuna ismini veren Türk Telekom, 2022 yılı boyunca AKM ve Beyoğlu Kültür Yolu’nda sanatseverlerin yenilikçi teknolojileri deneyimlemelerini sağladı. Sanatseverlere, AKM içinde ve Beyoğlu Kültür Yolu’nda WiFi deneyimi sunan Türk Telekom, “Türk Telekom Lounge” alanında ve “Robot Cafe”de ziyaretçilere ayrıcalıklı deneyimler yaşattı.

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nin destekçisi olarak birbirinden ünlü isimleri müzikseverlerle buluşturan Türk Telekom, ‘Prime Açık Hava Sineması’ ile son dönemin en beğenilen filmlerini ziyaretçilerle buluşturdu. Herkes için erişilebilir yaşam ilkesini benimseyen şirket, görme ve işitme engelli sanatseverlere yönelik Sesli Adımlar uygulamasını da 2022 yılında AKM’de kullanıma sundu.

Türkiye’nin kültür-sanat belleğinde iz bırakan Atatürk Kültür Merkezi’nin simgesi kırmızı kürenin bulunduğu 2 bin 40 kişilik ana opera salonuna ismini veren TT, tüm ziyaretçilerin yenilikçi teknolojileri deneyimleyebilmeleri için uçtan uca hizmet sunuyor.

AKM içerisinde ziyaretçilerin keyifli anlar geçirerek etkinlikleri bekleyebileceği buluşma, dinlenme ve deneyim noktası olan TT Lounge (özel ağırlama) alanında ziyaretçiler; e-dergi, Muud, Tivibu gibi servisleri de özgürce deneyimleme imkânı buldu.

Türk Telekom ile Sanatseverler 2022’de AKM’de Buluştu!

Teknoloji sanatla harmanlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye’ye marka değeri kazandırmak için başlatılan Kültür Yolu projesi kapsamındaki Beyoğlu Kültür Yolu Festivalleri’nin de destekçileri arasında yer alan Türk Telekom, yıl içerisinde düzenlediği konserler ve etkinliklerle toplam 37 müzisyen ve müzik grubunu halka açık ve ücretsiz olarak Açık Hava Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşturdu. Festivallerde 100 bini aşkın katılımcı yer aldı.

Türk Telekom’un teknolojik çözümleriyle erişilebilir yaşam

İnsanı merkeze alan Türk Telekom, sanat ve teknolojinin yanında, AKM’nin erişilebilir bir merkez olma misyonuna da katkı sağlamaya devam ediyor. Türk Telekom’un mobil cihazlara yüklenebilen ücretsiz uygulaması ‘Sesli Adımlar’ ile görme ve işitme engelli sanatseverler, AKM’nin kapalı ve açık alanlarında, uygulamanın yönlendirmeleri eşliğinde engelleri aşan bir deneyim yaşıyorlar.

Ayrıca, ‘Günışığı’ projesi kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen çeşitli atölyeler ve etkinliklere katılan az gören çocuklar, akranlarıyla bir araya gelerek sanatın ışığıyla kendilerini ifade etmenin yollarını öğreniyor. Şirketin az gören çocuklara yönelik Günışığı projesine katılan ve erken müdahale eğitimleriyle görme yetkilerini kullanabilen çocuklardan Çağla Kıcır, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde AKM’de unutulmaz bir piyano performansı sergiledi.

İlgili Haberler

>> Apple Watch Ultra ve Giriş Seviyesi AirPods Lite Geliyor! İşte Detaylar