Donald Trump, Twitter’a Dönebilir! Ayrıca, Artık Twitter’da Film de İzleniyor!

Twitter’ın yeni patronu Elon Musk, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın platforma geri dönüşü için yeşil ışık yaktı. Musk, kısa süre önce kendi hesabında bir anket gerçekleştirdi ve Trump’ın platforma erişim yasağının kaldırılıp kaldırılmaması gerektiğini oyladı. Ankete 15 milyonu aşkın kişi katıldı ve %51,8’lik dilimin cevabı, “Evet” oldu. Bu doğrultuda Trump, eğer isterse tekrar platformda boy gösterebilecek.

Aslına bakarsanız Elon Musk, Twitter’ı satın almadan önce de verdiği bilgilerde, bu platformun herkese açık bir özgür konuşma platformu olmasını istediğini dile getiriyordu. Hatta satın alma işlemi sonrasında Trump’ın yasağının kaldırılabileceğini de ifade ediyordu. Bu gelişmeler karşısında Trump ise, Twitter’a geri dönmeyi düşünmediğini dile getirmişti. Peki neden?

Trump, Twitter’dan yasaklandıktan sonra kendi sosyal medya platformu Truth Social’ı kurdu ve orada paylaşımlar yapıyor. Şu anki anlaşmalar neticesinde farklı bir platformda boy göstermeyi de düşünmüyor, ama…

Trump, sıradaki ABD Başkanlık seçimlerinde aday olacağını duyurmuştu. Kampanyanın dünya çapında milyonlarca kişiye erişebilmesi için Twitter platformuna dönüş yapması sürpriz olmayacaktır, ama dediğimiz gibi şu an bu yönde bir hamle yok.

Twitter’da uzun metrajlı filmler paylaşılıyor! Evet, normalde yasak olmasına rağmen…

Elon Musk’ın Twitter’ın başına geçmesi, görünüşe göre platformun dengelerini ciddi derecede bozdu. Önce mavi tik onaylı sistemde yaşanan karışıklıklar, sonrasında binlerce çalışanın işine son verilmesi ve 1 milyonu aşkın kullanıcının da platformu bırakması derken… Twitter, şimdi de orijinal filmlerin korsan olarak paylaştığı bir platform haline gelmişe benziyor.

Artık Twitter'da da Film İzlenebiliyor!

Mashable sitesindeki bilgilere göre bir kullanıcı, Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı filminin tamamını, 2 dakikalık video klipler halinde platforma yükledi ve bu videolar bir süre platformda erişilebilir haldeydi. Normalde platfrom, telif hakları bulunan bu tip içeriklere en başta engel olup uyarı göndermeliydi. Görünüşe göre telif sistemi de düzgün çalışmıyor gibi. En azından şimdilik.

Platform, öyle ya da böyle son günlerde oldukça popüler. Dikkat ederseniz hemen her gün bu platform hakkında bir haber çıkıyor ve konuşulmayı sürdürüyor. Bu, platformun geleceği açısından iyi bir şey mi, bunu da ilerleyen günlerde göreceğiz.

İlgili Haberler

>> Nvidia’nın Başı Dertte! GeForce RTX 4090 Yüzünden Mahkeme Süreci Başladı!