Haftalık Telefon Haberleri (14 Kasım 2022-21 Kasım 2022)

Oppo Find X6

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde güncemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (14 Kasım 2022-21 Kasım 2022)

Xiaomi Dışa Katlanır Akıllı Telefon Prototipini Sundu!

Haftalık Telefon Haberleri

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi’nin Mix Fold 2 modeline ilişkin birçok detay ortaya çıkmıştı. Çoğu hayran, Xiaomi tarafından yalnızca Mix Fold 2 modelinin geleceğini tahmin ediyordu. Fakat ortaya çıkan detaylara göre, Xiaomi tarafından prototipi sunulan bir model daha ortaya çıktı. Söz konusu modelin tasarım ayrıntılarını incelediğimizde ise, Huawei’nin Mate Xs2 modeline oldukça benziyor. Xiaomi dışa katlanır bir tasarım anlayışı ile gelecek olan Xiaomi’ni yeni katlanabilir modelinin, hayata geçirilip geçirilmeyeceği henüz bilinmiyor.

Samsung Galaxy S23 Serisi, Piyasanın En Güçlü İşlemcisi İle Gelecek!

Haftalık Telefon Haberleri

3,36 GHz Prime çekirdek, 2,80 GHz Performans çekirdekleri ve 2,02 GHz saat hızına sahip verimlilik çekirdeklerine sahip olacak işlemci, ilk kez Vivo X90 Pro modelinde karşımıza çıkacak. Bazı kaynaklara göre söz konusu işlemcinin, yüksek frekans hızına sahip özel bir versiyonu daha olacak. Fakat Geekbench listelerini incelediğimizde, henüz böyle bir saat hızına sahip ekstradan güçlendirilmiş bir yonga seti ile karşılaşmadığımızı belirtelim.

Xiaomi 14 Serisi Yeni İsmi İle Onaylandı: Yakında Geliyor!

Xiaomi 14

Qualcomm tarafından geliştirilen en yeni ve en büyük Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip olacak pazardaki ilk amiral gemisi modellerinden biri olarak karşımıza çıkacak olan Xiaomi 14 ve 14 Pro isimleri ile karşımıza çıkacağı kesinleşti. Ayrıca söz konusu serinin bizlere sunacağı özellikler ise rakiplerine kafa tutar nitelikte.

Poco C50 Sızdırıldı: Giriş Segmente Yeni Canavar!

 

Poco C40

Poco C50 modeli hakkında henüz net bir detay bulunmuyor. Fakat ortaya çıkan bilgilere göre X50 modeli Kasım ayının son haftasına piyasaya sürülecek. Aynı zamanda cihaz hakkında öne çıkarmak istenen detaylar da mevcut. Poco C50 modeli, kamera tarafında rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor. Aynı zamanda fiyat tarafında da uygun fiyat politikası izleyeceği yönünde sızıntılar mevcut. Ekran deneyimi ise Poco C40 modeline göre daha gelişmiş olacak. Cihazın tasarım ayrıntıları henüz sızdırılmış olmasa da bazı kaynaklara göre C40 modeli ile hemen hemen aynı görünüme sahip olacağı iddia ediliyor.

OnePlus 11 16 GB RAM İle Rakiplerine Kafa Tutacak!

Haftalık Telefon Haberleri

Metal çerçeve üzerine inşa edilmiş seramik bir gövde ile gelecek olan yeni serinin, özellikle sağlamlık tarafında beklentileri sonuna kadar karşılayacak bir model olacağı düşünülüyor. OnePlus daha önce OnePlus X modelinde de benzer bir malzeme kullanmıştı. Seramik gövde ile gelen OnePlus X modeli de yine sağlamlık tarafında öne çıkan modeller arasında yer alıyordu. Muhtemelen OnePlus 11 serisine ait iki model de seramik gövde ile gelecek.

Oppo A1 Pro Duyuruldu: 120 Hz’lik Canavar!

Oppo A1 Pro

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, daire biçiminde konumlandırılmış ikili kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Üst dairede ana kamera bulunurken, alt daireye baktığımızda küçük bir kameranın altında konumlandırılmış LED flaş olmak üzere toplam ikili arka kameranın yer aldığını belirtelim.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Dışa Katlanır Akıllı Telefon Prototipini Sundu!