Aruba, 17 Yıldır Lider Olarak Devam Ediyor

Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba, Gartner’ın en son yayınladığı “Kurumsal Kablolu ve Kablosuz LAN Altyapısı Magic Quadrant” raporunda bir kez daha Liderler Çeyreği’nde yer aldığını duyurdu. Ek olarak, Gartner’ın “Kurumsal Kablolu ve Kablosuz LAN Altyapısı için Kritik Yetenekler” raporundaki Uzaktan Çalışan Şubeler ve Sadece WLAN Refresh/New Build senaryolarında mümkün olan en yüksek puanları aldı ve toplam beş senaryonun tamamında en yüksek puan alan üç firma arasına girdi.

Aruba; dijital dönüşüm projelerini hızlandırmak, altyapıyı yenilemek ve ağ güvenliğini geliştirmek isteyen müşteriler için hem Uygulama Yeteneği hem de Vizyonun Tamamlanması açısından Magic Quadrant Lideri olarak kabul edildi. Bu kabulün, aşağıdaki maddeleri içeren yapay zeka destekli ESP (Kenar Servisleri Platformu) mimarisinin gücünü gösterdiğine inanıyoruz:

– Birleşik kablolu, kablosuz ve SD-WAN yönetimi için sektör lideri bulut tabanlı çözümümüz Aruba Central

– Veri merkezleri, kampüsler, şubeler ve uzaktan çalışma ortamları için kapsamlı bir Wi-Fi 6, 6E sertifikalı AP’ler ve akıllı anahtarlar portföyü

– Buluttan kampüslere ve evlere uzanan Secure Zero Trust ve SASE çözümleri

– Hem IT verimliliğini hem de ağ performansını artıran ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için geniş ve çeşitlendirilmiş bir veri gölünden yararlanan yerleşik ağ ve AIOps özellikleri

– Müşterilere zaman, kaynak ve bütçe kısıtlamaları dahilinde inovatif operasyonel sonuçlar elde etme çevikliği sağlayan esnek hizmet olarak ağ edinme, yerleştirme ve yönetme modelleri

Gartner, Kritik Yetenekler raporunda şirketi beş senaryonun her biri için en yüksek puanı alan üç üretici arasında konumlandırdı: Birleştirilmiş Kablolu ve WLAN Erişimi, Hands-Off NetOps, Uzaktan Çalışan Şubeler, Sadece Kablolu Refresh/New Build ve Sadece WLAN Refresh/New Build.

HPE (Aruba) 17 Yıldır Lider Olarak Devam Ediyor

Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba’nın Ürün ve Teknolojiden Sorumlu Başkanı David Hughes:

“Gartner tarafından kurumsal kablolu ve kablosuz LAN altyapısında 17. kez Lider olarak lanse edilmekten onur duyuyoruz, Kritik Yetenekler raporunun sonuçları bizi çok mutlu etti. Kurumların Aruba’nın yapay zeka destekli çözümlerinin ve uzun vadeli değer sağlayan NaaS modelinin ticari faydalarını fark etmesinin yanı sıra inovasyon ve müşterilere olan bağlılığımızın lider olarak tanımlanmamıza neden olduğuna inanıyoruz.”

Bu yılın başlarında Gartner, HPE’yi (Aruba) SD-WAN için 2022 Gartner Magic Quadrant’ta Lider olarak kabul etti ve böylece şirket, Liderler Çeyreğinde üst üste beşinci kez yer almış oldu.

İlgili Haberler

>> Insider, MindBehind’ı Satın Aldı