Assassin’s Creed Codename Red Hakkında Yeni Bilgiler Geldi

Ubisoft, merakla beklenen yeni Assassin’s Creed oyunu hakkında yeni bilgiler paylaştı. Kod adı Red olan ve feodal Japonya döneminde geçeceği bildirilen oyun, 2025 Mart itibarıyla PC ve konsol oyuncularının beğenisine sunulacak. Evet, en azından 1 yıl daha beklememiz gerekiyor. Öte yandan yetkililer, hem AC serisinin geleneksel yapısına geri dönüleceğini hem de bu oyunla birlikte yeni ve eğlenceli detayların da sunulacağını bildiriyor. Bildiğiniz gibi AC, Ubisoft’un son yıllardaki en kârlı serisi ve dolayısıyla bu seriye pek çok yeni üyenin daha gelmesi bekleniyor.

Yeni Assassin’s Creed oyunu yani şu anki ismiyle Assassin’s Creed Codename Red, 2025 Mart ayına kadar oyun severlerin beğenisine sunulacak. Feodal Japonya döneminde geçecek oyun, Ubisoft Quebec tarafından geliştiriliyor. Yeni oyunun arkasında, daha evvel de pek çok başarılı AC üyesine imza atan Marc-Alexis Cote bulunuyor. Cote, hem yaratıcı yönetici hem de yapımcı koltuğunda oturuyor. Yetkililer, bu oyun için açık dünya RPG oyunu tanımlamasını yapıyor. Bu da serinin geleceği için önemli bir adım aslında.

Daha önce Insider Gaming’de yayınlanan bazı söylentiler, Assassin’s Creed Codename Red’te oynanabilir iki farklı karakterin olduğunu işaret ediyordu. Yani ister samuray, isterseniz de ninja olarak yol alabileceksiniz. Bu seçimin oynanışa ya da hikâyeye etki edip etmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Yine bu oyunda da gizli oynanış sisteminin önemli olacağı düşünülüyor. Tabii sızıntılar doğru çıkarsa.

Assassin’s Creed Codename Red Hakkında Yeni Bilgiler Geldi

Bir yandan Assassin’s Creed Codename Red ile ilgilenen Ubisoft, bir yandan da Rockstar Games’in sıradaki bombası GTA 6’nın çıkışını bekliyor. Niçin mi?

GTA 6, şüphesiz sadece oyuncular tarafından değil, oyun şirketlerinin yöneticileri tarafından da merakla beklenen bir oyun. Bekleyişini sürdüren isimler arasında, Ubisoft CEO’su Yves Guillemot var. Zira Guillemot, GTA 6’nın çıkışıyla birlikte oyun dünyasında yeni bir dönemin başlayacağını biliyor ve bu oyunun yeni Ubisoft yapımlarına da geliştirilme süreçlerinde katkılar sunacağını düşünüyor. Öyle ya, Ubisoft dahil pek çok şirketin son yıllarda açık dünya oyunlar üzerine yoğunlaştığını görüyoruz. Tüm bu hamlelerde GTA serisinin öncü bir etkisi olduğunu söylemeye gerek yoktur sanırız.

GTA 6’nın en erken önümüzdeki sene çıkması bekleniyor.

Codename Red ve GTA 6 hakkınad yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Jenna Ortega Çığlık 7’de (Scream 7) Olacak mı?