ASUS A3202 All in One PC inceleme. İş Dünyasına Özel Tasarlanan PC Tüm Detaylar Videomuzda

Bu videomuzda, Asus’un iş dünyası için hazırladığı ASUS A3202 modeline göz atıyoruz. All in One formunda, yani hepsi bir arada olarak tasarlanan PC, hem güzel bir tasarıma sahip hem masada oldukça az yer kaplıyor. Ekran açısını da ayarlayabiliyorsunuz. Böylece boyun ve sırtınız için en konforlu açıyı ortaya çıkarabiliyorsunuz. Tüm bu detaylar, iş süreçlerinizi keyifle yönetebilmek için fırsatlar sunuyor.

Asus, ürünlerini “sürdürülebilirlik ilkesine uygun” şekilde üreten bir marka. Böylelikle geri dönüştürülebilir materyallerden yararlanılıyor ve çevreyi korumaya yönelik adımlar atılabiliyor. Enerji tasarrufu da bir o kadar önemli bir diğer madde. Dolayısıyla A3202’yi de bu bilgiler ışığında değerlendirmeliyiz.

Bir muhasabeci, bir video editörü, bir resepsiyonist ya da bir yönetici asistanı olabilirsiniz. Asus A3202, pek çok farklı sektör için çözümler sunuyor. Öyle ki, tek bir konfigürasyonla değil, ihtiyaçlarınız doğrultusunda özelleştirmeler yapabileceğiniz bir yapıyla geliyor. Örneğin, Intel Core i3 işlemci de tercih edebilirsiniz, Core i7 de. Klavye ve mouse için kablolu ya da kablosuz tercihler var. Tabii hem RAM hem de depolama kapasiteleri tarafında da seçenekler mevcut. Daha fazla detay için resmi Asus websayfasına göz atabilirsiniz.

ASUS A3202, siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle geliyor. Seçtiğiniz renk, hem PC hem de klavye ve mouse seti için geçerli. Böylelikle bir bütünlük elde edilmiş oluyor.

Ürün, yaklaşık 4.84 kilo ağırlıkta. Cihazın arka tarafında ve alt kısmında, oldukça zengin bağlantı seçeneklerine yer verildiğine tanıklık ediyoruz. Örneğin arka tarafta, HDMI, Type-C ve USB 3.2 Jenerasyon 1 Type-A bağlantı noktalarını görüyoruz.

Alt kısımda ise, USB 2.0 Type-A girişe, 3.5mm bağlantı noktasına ve SD kart okuyucuya bile yer verilmiş. Bu tip detaylar gerçekten sevindirici.

ASUS A3202 Ekran

Bilgisayarımız, 21.45 inç değerde oldukça büyük bir ekrana sahip. Ekran ve çerçeve oranı ise, %86’ki bu da bu tip bir ürün için gerçekten sevindirici bir değer.

Ekran, FHD çözünrlük sunuyor ve %100 sRGB doğruluğu sağlıyor. Geniş bir görüntüleme alanı ve güzel renkler sunarken aynı zamanda parlamayı da büyük ölçüde engelleyebiliyor. Ek olarak renk doğruluğu, özellikle görsel materyallerle ilgilenenler için önemli.

Ekran, aynı anda birden fazla işlemi halledebilmeniz için ideal. Tarayıcı üzerinden örnekleme yapacak olursak, ekranın sol tarafına bir pencere, sağ tarafına da farklı bir pencere atayabilirsiniz. Böylelikle örneğin bir yandan makale okuyabilir ya da maillerinizle ilgilenebilir, bir yandan da sevdiğiniz videoları ya da canlı video yayınlarını takip edebilirsiniz.

Büyük ekran, hem görsel tasarımcılar hem de video düzenleme işlemleriyle ilgilenenler için de ideal. Eğer Adobe Premier gibi bir video düzenleme programı kullanıyorsanız, hem video barını hem de video penceresini kolaylıkla takip edebilir, düzenleme pencerelerini de büyük boyutlarda açarak kullanabilirsiniz.

Tabii tüm bu işlemler için iyi bir işlemci şart. Sonrasında, yüksek performans için RAM bellekler önemli. Ayrıca, verilerin depolanabilmesi için geniş depolama faktörünü de unutmamak gerekli.

ASUS A3202 Donanım

Deneyimlediğimiz ürün, Intel’in 12. nesil Core i5 işlemcisine sahip. 16GB RAM’i ve 1TB dahili depolaması mevcut. İşletim sistemi tarafında da Windows 11 var. Böylelikle hem güncel özellikleri deneyimleyebiliyor hem de onaylı güncel güvenlik yamaları sayesinde kötü niyetli yazılımlara karşı daha korunaklı bir konumda yer alıyorsunuz.

ASUS A3202, oldukça sessiz çalışan bir All in One PC. Tabii sessiz çalışıyor olması, bünyesinde güçlü bir hoparlör ve mikrofon sistemine sahip olmadığını anlamını taşımıyor. Üründe toplamda 6w değerde iki tane hoparlör var ve Dolby Atmos destekli ses sistemi, bir kulaklık ya da hoparlöre ihtiyaç duymadan yol almanızı sağlıyor. Başta da dediğimiz gibi, masada az yer kaplaması ve yüksek kullanılabilirlik sunulması önemli.

Üzerinde durulması gereken bir konu da dahili kamera sistemi. Ekranın hemen üst kısmında, 720p çözünürlüklü kamera yer alıyor. Bu kamera ve mevcut mikrofon sistemi sayesinde, hem iş hem de arkadaş toplantılarınıza katılım gösterebilirsiniz. Görüntü ve ses kalitesi, tatmin edici düzeyde. Yaptığınız görüntülü görüşmelerde, mikrofonun yapay zekâ desteği sayesinde arkaplandaki ortam seslerini önemli ölçüde filtreleyebildiğini söylemeliyiz.

Peki bu All in One çözümünde ön yüklü olarak başka ne gibi yazılımlar var derseniz; MyASUS, ASUS Business Manager ve McAfee gibi programları da örnek olarak sıralayabiliriz. Bu sayede hem cihazınızı daha güncel ve güvende tutabilir hem de iş süreçlerinizi daha iyi yönetebilirsiniz.

ASUS A3202, başta da belirttiğimiz gibi, ihtiyaçlarınız doğrultusunda pek çok özelliğini belirleyebileceğiniz bir All in One PC. Buna Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 gibi gelişmiş kablosuz bağlantı teknolojileri de dahil. Bu sayede kablosuz ve yüksek performanslı bağlantılarla hem veri aktarımları hem de cihaz eşleştirmeleri mümkün oluyor.

Toparlamak gerekirse ASUS A3202, her şeyden önce şık görünümü ve az yer kaplayan tasarımıyla göz dolduruyor. İki farklı renk seçeneğinin sunuluyor olması, ofis dekorasyonuna önem verenler için seçim yapabilme imkânını doğuruyor. Tabii en güzel tarafı ise, ihtiyaçlarınız doğrultusunda pek çok teknik özelliğini belirleyebiliyor olmanız.

Deneyimlerimiz esnasında cihazın performansından memnun kaldık. Büyük ekran, aynı anda birden fazla işlemi kolaylıkla takip etmemizi sağladı. Tabii beraberinde gelen klavye ve mouse’un da konforlu kullanılabilirlik tarafında iyi işler çıkardığını söylemeliyiz.ASUS A3202

İlgili Haberler

>> ASUS ExpertBook B1 B1500 Profesyonellere Özel Dizüstü Bilgisayar