Yeni iPhone SE Artık Daha Çok Tercih Edilecek: İşte Sebebi!

keşfedilmemiş 4 gizli iPhone

iPhone SE 2024 modeli hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte özellikle ekran tarafındaki iyileştirmeler ile gündeme gelen yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Apple, amiral gemisi modellerine bütçesi yeterli olmayan, daha düşük fiyatlı cihazlar kullanan tüketiciler için tasarlanan SE serisine yeni bir model daha eklemeye hazırlanıyor. iPhone 14 serisi piyasaya sürüldükten sonra, Apple tarafından piyasaya sürülecek yeni bir uygun fiyatlı modele ihtiyaç duyulmaya başlandı. Ardından tüketiciler tarafından iPhone SE 4 modelinin çıkma ihtimali akıllara geldi. Söz konusu modelin bir diğer ismi ise iPhon­e SE 2023 olarak karşımıza çıkabilir.

Apple, telefona daha az bütçe ayıran tüketiciler için yeni bir model geliştirmeye başladı. Özellikle Çin pazarındaki uygun fiyatlı akıllı telefonlarla rekabet etmesi amaçlanan iPho­ne SE 4, daha uygun fiyatlı malzemeler kullanılarak üretilecek. Bu durum da fiyat konusunda avantaj sağlayacak. Ülkemiz tarafından bu durum değerlendirildiğinde ise, artan kur değerleri ve vergilerden dolayı artan telefon fiyatlarına ilaç gibi gelecek olan iPhone SE 4 modelinin ekran ve pil tarafında serinin önceki modellerinde göre fark yaratması bekleniyor. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Yeni iPhone SE Artık Daha Çok Tercih Edilecek: İşte Sebebi!

2016’dan beri iki yılda bir piyasaya sürülen iPhone SE modellerinin, genellikle ekran tarafında beklenilenden küçük olduğu için kullanıcılar tarafından pek de tercih edilmeyen bir model olarak karşımıza çıktığını biliyoruz. Fakat ortaya çıkan ayrıntılara göre yeni iPhon­e SE modelinde en az 5.8 inçlik bir ekranın kullanılması bekleniyor. Seriye ait daha önce tanıtılan SE modelinde 4.7 inçlik bir ekran yer alıyordu. Bu ekranın da artık günümüz dünyasında yetersiz  kalabileceğini söyleyebiliriz.

iPhone SE

Fakat ortaya çıkan ayrıntılara göre önümüzde yıl tanıtlaması beklenen yeni iPho­ne SE modelinde en az 1.1 inçlik bir artık yaşanacak. Sızdırılanlara göre iP­hone SE 4. nesil modelinde iPhone X’in kasasının kullanılması bekleniyor. Bu da özellikle malzeme kalitesi tarafında serinin önceki modellerinden daha avantajlı olacağı anlamına gelir. Ayrıca OLED panel ve Type-C girişi gibi iddialar da mevut. Önümüzdeki günlerde iPhone SE modelinin 4. nesli hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Benzinli Arabaların Satışı Avrupa Tarafından Tamamen Yasaklanıyor