Asus ExpertBook B6 Flip İnceleme (Video)

Asus ExpertBook B6 Flip, hem güçlü hem de kolaylıkla taşınabilir bir yapıya sahip. 360 derece açılabilen menteşe tasarımı ve dokunmatik ekranı, onu ihtiyaç duyduğunuz anda bir tablet gibi kullanmanızın önünü açıyor. Üstelik ekranın kalem desteği de var.
Gücünü 12. Nesil Intel Core HX serisi işlemcilerden alan ürün, grafik kartı çözümü tarafında da Nvidia teknolojilerini sunuyor. Tabii çok daha fazlası da var. Şimdi detaylara birlikte bakalım.

ASUS ExpertBook Flip B6, Asus’un Amerikan askeri dayanıklılık standartları doğrultusunda hazırlanan, metal gövdeye sahip dayanıklı ürünlerinden bir tanesi. 2.7 kilodan başlayan ağırlığa sahip ürün, 2.77cm kalınlıkta. Mobil bir iş istasyonu olarak göz önüne aldığımızda, güzel detayların sunulduğunu söylemek mümkün.

ExpertBook Flip B6, bağlantı seçenekleri tarafında oldukça zengin seçenekler sunuyor. HDMI 2.0, 2 tane Thunderbolt 4, 2 tane USB 3.2 Gen 2 Type-A, ses jakı ve çok daha fazlası var. Ürünü isterseniz büyük bir ekrana bağlayabilir ve yüksek kalitede görüntü elde ederek sunumlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Daha güvenli kullanım için Kensington kilidi sunulduğunu da belirtelim.

Laptop bilgisayarımız, büyük tuşlardan oluşan ve sessiz çalışan bir klavyeye sahip. Sol üst kısımdaki ilk 4 tuş, Fn tuşuyla birlikte kullanılarak özelleştirilebiliyor da. Tuşlarda alttan aydınlatma sistemine yer verilmesi sevindirici. Touchpad de büyük ve ufak dokunuşlarla dahi pürüzsüz yol alabileceğiniz bir araç.

Tabii dahası da var. Örneğin touchpad’te aynı anda 4 parmağınızda yukarıdan aşağıya kaydırarak pencereyi aşağıya indirebilir ve tersi hareketle tekrar ekrana getirebilirsiniz. Sağ veya sol tarafta, aynı anda iki parmağınızla yukarı aşağı yaparak da web tarayıcısında yukarıdan aşağıya doğru kaydırma gerçekleştirebilirsiniz. Aynı anda 3 parmağınızla sağ sol yaparak da açık pencereler arasında geçişler yapabilirsiniz. Bu tip detaylar, kullanımı daha pratik hale getiriyor.

ASUS ExpertBook B6 Flip Ekran

ASUS ExpertBook B6 Flip, 16 inç değerde büyük bir ekrana sahip. 2.5K çözünürlük ve 16:10 görüntüleme sunabilen bu ekran, aynı zamanda parlama önleyici yapıda. 100% DCI-P3 renk gamutu sunulduğunu da belirtelim. Eh, sonuçta profesyonel kullanıma yönelik bir üründen bahsediyoruz.

Ekran, hem çalışırken hem de eğlenceli vakitler geçirmeniz adına bir şeyler izlerken ya da oynarken kaliteli görüntüler sunabiliyor.
Dokunmatik özelliği, haliyle bu cihazı farklı bir konumda değerlendirmemizi gerektiriyor. Örneğin dijital tasarımcılar, bu ekranı sevecektir.

Tüm detaylar ve daha fazlası videomuzda…Asus ExpertBook B6 Flip

Web: https://BTGunlugu.com
Twitter : https://twitter.com/AliYavuzSahin
Twitter : https://twitter.com/BTgunlugu
Facebook : https://www.facebook.com/BTGunlugu