İşletmeler için hem az yer kaplayan hem de yüksek performans sunan Asus ExpertCenter X5 Mini Tower PC

Asus, iş dünyasına yönelik heyecan verici hamlelerini sürdürüyor. ExpertCenter X5 Mini Tower PC, işletmeler için hem az yer kaplayan hem de yüksek performans sunan detaylara sahip.

ExpertCenter X5 Mini Tower PC, pek çok farklı konfigürasyon seçeneğine sahip. Daha doğrusu Asus, burada ihtiyaçlarınız doğrultusunda hareket edebilmeniz için birden fazla farklı seçenek sunuyor. Örneğin RAM, depolama ve ekran kartı tarafında ayrı ayrı seçimler yapabilirsiniz. Detaylara birazdan geleceğiz.

Ürün, sade, ama kullanışlı bir yapıda. Çalışma masanızın üstünde, monitörün hemen yanında ya da isterseniz masanın altında konumlandırabilirsiniz. Hemen her Asus ürününde olduğu gibi, bu üründe de Amerikan ordu standartlarında dayanıklılık testleri gerçekleştirilmiş.

Sarsıntılar ve kısa mesafeden düşmeler gibi can sıkıcı durumlarda ürünün hasar almasının, dolayısıyla da verilerinizin zarar görmesinin önüne geçilebiliyor. Ürün, isteğe bağlı olarak beraberinde klavye, mouse, mousepad ve fiziksel disk okuyucuyla gelebiliyor. Bu önemli notu da aktaralım ve gelelim bağlantı seçeneklerine… ExpertCenter X5 Mini Tower PC’nin arka tarafına baktığımızda hem geleneksel hem de güncel bağlantı çözümlerini sunduğunu görüyoruz. Zengin seçenek yelpazesi gerçekten iyi düşünülmüş.

Asus ExpertCenter X5 Mini Tower PC Bağlantılar

Örneğin arka tarafta, toplamda 4 tane USB 3.2 bağlantı noktası, 1 tane HDMI bağlantı noktası ve bir de DVI-D bağlantı noktası bulunuyor. Ön tarafa geldiğimizde ise, zengin bağlantı detaylarının burada da sunulduğunu görüyoruz. Asus, ihtiyaçlarınıza göre USB bellek bağlantısı, DVD disk kullanımı ve telefon bağlantısı için ön tarafta da bağlantı noktaları konumlandırmış.

Örneğin, optik disk sürücü ile DVD disk kopyalama yapabilir, veri diskleri oluşturabilirsiniz. Yine ön tarafta kulaklık girişi, mikrofon girişi, USB 3.2 bağlantı noktaları ve dahası sizi bekliyor. Bir düşünün, aniden bir bağlantı ihtiyacınız olduğunda, kasanın arkasını çevirip kablolu bağlantı gerçekleştirmek genelde zor olur. Oysa bu imkân ön tarafta varsa, bağlantıyı gerçekleştirmek sadece birkaç saniye sürer. Kolay kullanım, her kullanıcı için sevindiricidir, hele de iş süreçlerinde, zaman kullanımının çok önemli olduğu senaryolarda.

Kasanın iç tarafına göz attığımızda ise, hem dahili depolama hem de daha fazla RAM için imkân olduğunu görüyoruz. PCIe 3.0 slotları ve M.2 bağlantı noktalarının olması da sevindirici. Böylece isterseniz güncel SSD depolama çözümlerini de kullanabilirsiniz. Tabii kullanılan anakartın da Asus üretimi olduğunu, iş süreçleriniz için tatmin edici performanslar sunabileceğini söyleyebiliriz. Tabii konu performans ve süreç yönetimi olunca, işlemci başta olmak üzere pek çok detaya önem yükleniyor. Ürünümüz, AMD Ryzen 5000G serisi işlemciyle geliyor.

Asus ExpertCenter X5 Mini Tower PC İşlemci

Geçtiğimiz sene tanıtılan bu işlemci, AMD’nin Zen 3 çekirdeklerini ve entegre Vega 8 grafik kartını bünyesinde barındırıyor. 7nm olarak üretilen bu işlemci serisi, maksimum çalışma frekansı olarak 4.4GHz değerini görebiliyor. Başta belirtmiştik ya RAM, depolama ve ekran kartı tarafında seçimler yapabiliyoruz diye… Şimdi kısaca bu konuyu da açalım. Depolama tarafında, hard disk ve SSD olarak 2TB değerine kadar yükseltme mümkün.

RAM tarafında 64GB DDR4 değerini görebiliyorsunuz. Ekran kartı tarafında ise, Nvidia’nın GeForce RTX 3060 modeline kadar çıkabilirsiniz, ki özellikle bu kartın da yardımıyla görsel çalışmalarınızda daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Kablosuz bağlantılar tarafında da Wi-Fi 5 ve Bluetooth 5.0 teknolojilerinin sunulduğunu ekleyelim. İş dünyasında kullanılan bir PC’de önemli konulardan bir tanesi de yazılımsal taraftaki güvenliktir.

Bu, hem ürünün sağlıklı çalışması ve hem de verilerinizin güvenle depolanabilmesi için çok önemli. Kasaya izinsiz giriş uyarısı, Kensington kilit yuvası ve USB bağlantı noktalarının izinsiz kullanıma kapatılması gibi güvenlik önlemleri alabilirsiniz. Bahsedilmesi gereken bir diğer konu ise, gücün verimli kullanılması ve bu sayede elektrik israfının önüne geçilebilmesi. Biliyorsunuz, işletmeler için bu tip detaylar oldukça önemlidir ve yıllık periyotlar olarak hesapladığımızda, toplamda ciddi tasarruflar elde etmek mümkün. Bu sayede bütçeleme yaparken bu detayı da hesaba katabilirsiniz. 

Asus ExpertCenter X5 Mini Tower PC, 80 PLUS Platinum sertifikalı güç kaynağına sahip. Bu, yüksek performans sunulurken daha az güç tüketimi anlamını taşıyor.Asus ExpertCenter X5 Mini Tower PC

Web : https://BTGunlugu.com
Twitter :https://twitter.com/AliYavuzSahin
Twitter :
https://twitter.com/BTgunlugu
Facebook :
https://www.facebook.com/BTGunlugu

İlgili Haberler

>> ASUS ExpertBook B1 B1500 Profesyonellere Özel Dizüstü Bilgisayar