Gücün ve Hafifliğin Efendisi Asus ExpertBook B9400 Nasıl Bir Performans Sunuyor?

Asus ExpertBook B9400, gücün ve hafifliğin efendisi olarak anılan bir dizüstü bilgisayar. İş dünyasına yönelik hazırlanan ve hem tasarım detayları hem de teknik özellikleriyle iddialı olan ürün, 14 inç ekrana sahip dünyanın en hafif iş laptopu.

Asus ExpertBook B9400, yalnızca 14.9mm kalınlıkta ve 1 kilo ağırlıkta. Bu değerlerin elde edilebilmesi için ürünün kasasında magnezyum-lityum alaşımlı malzeme kullanılmış.

Böylece hem hafiflik hem de sağlamlık gibi detaylar elde edilebilmiş. Hani Asus’un askeri standartlarda dayanıklılık testlerini duyarız ya, aynı işleyiş bu ürün için de geçerli. Bu sayede uzun yolculuklarınızda dahi güvenle kullanabilirsiniz. Hatları itibarıyla geleneksel laptop tasarım çizgisinden ayrılan ürün, sunduğu geniş görüş açısı ve çok amaçlı dokunmatik pad’iyle de yüzleri güldürüyor.

Asus NumberPad 2.0 teknolojisinden bahsedelim isterseniz biraz

Bu teknoloji, bilgisayarınızdaki dokunmatik pad’i, standart dokunmatik pad’lerden kolaylıkla ayırıyor. Çünkü sistemi aktifleştirdiğinizde, dokunmatik alanı bir nümerik pad olarak kullanabilir, hesap makinesini açabilirsiniz.

Klavyeye baktığımızda ise, yumuşak ve sessiz kullanımı mümkün kıldığını, karanlık ortamlarda daha rahat hareket edebilmeniz için kademeli tuş aydınlatma sistemini sunduğunu görüyoruz. Asus’un Ergolift menteşe teknolojisini kullanan ExpertBook B9400, bu sayede hem ekran görüş açısını daha iyi ayarlamanıza hem de aynı anda alt kısımda sıcak havanın rahat tahliye edilebilmesi için boşluk oluşmasına imkân veriyor.

Cihaz, 14 inç değerde ekrana sahip. İlgi çekici bir detay ise, yetkililerin bu ekran boyutunu 13 inç ekranlı bir laptop boyutuna sığdırabilmesi. Yani mevcut alanda daha ince çerçeve faktörü kullanılıyor ve bu sayede ekran boyutu artırılabiliyor.

FHD çözünürlük ve 16:9 görüntüleme sunabilen ekran, aynı zamanda can sıkıcı parlamaları büyük ölçüde filtreleyebiliyor. %100 sRGB renk gamutu ve 400nit aydınlatma değeriyle özellikle iç mekân kullanımlarında üst düzey görüntüleme performansı sunabiliyor.

İster dosya işleriyle ilgileniyor olun, ister video düzenleme ve montaj işleriyle uğraşıyor olun, tatmin edici deneyimler yaşamanız büyük olasılık. Adobe Photoshop ve Adobe Premier gibi gelişmiş programları bu PC’de kullanabilirsiniz.

Peki bu bilgisayarın sunduğu kablolu bağlantı imkânları neler? Öyle ya, ofiste ya da ofisten uzakta, bir iş gezisinde olabiliriz. Aniden bir USB depolama aygıtına, daha büyük görüntüleme için bir monitöre ya da sunum yapabilmek için bir projektöre ihtiyaç duyabiliriz.

Asus ExpertBook B9400 sol tarafına baktığımızda…

Bir tanesi görüntüleme ve bir tanesi de güç bağlantısı için 2 adet Thunderbolt 4 USB C noktasının konumlandırıldığını görüyoruz.

Bunların yanında bir tane micro HDMI girişi ve bir de HDMI 2.0b girişi var.

Asus ExpertBook B9400 Sağ tarafa baktığımızda ise…

Bir tane USB 3.2 Gen 2 bağlantı noktasını, 3.5mm ses bağlantı noktasını ve daha güvenli kullanımlar için Kensington kilit slotunu görüyoruz.

Kablosuz bağlantı detaylarına göz attığımızda ise, Bluetooth 5.2 ve Wi-Fi 6 bağlantı teknolojilerini görüyoruz. Kısacası, Bluetooth özellikli çoğu ürünü saniyeler içinde PC ile bağlantılı hale getirebilir, uyumlu altyapı olması halinde yüksek hızda kablosuz internetten faydalanabilirsiniz. Günümüzde internet bağlantı hızının hem ofis hem de dış mekân kullanımlarda çok önemli hale geldiğini ve hemen her içerik için gerekli olduğunu göz önüne alırsak, Wi-Fi 6 dual band sunuluyor olması sevindirici.

Özellikle pandemi süreciyle iş süreçlerinde ciddi farklılıkların yaşandığı ve son dönemde mesai düzenleriyle ilgili yeni işleyişlerin hayata geçirildiği bir gerçek. Gerektiğinde ofisten, ama genellikle de evden, yani home office olarak çalışan pek çok kişi var. Konu uzaktan çalışmak olduğunda, gerektiğinde fikir alışverişlerinde bulunabilmek adına online görüntülü toplantıların önemi büyük. Asus ExpertBook B9400, kamera sistemi tarafında da güzel detaylar sunuyor.

Öncelikle, kameramız 720p değerde ve iyi ışıklı ortamlarda, iyi bir görüntüleme sunuyor. Kızılötesi de bulunuyor ve PC kilidinizi açabilmeniz için yüz tarama işlemi için Windows Hello desteğine sahip.

İsterseniz kamerayı kullanmadığınız anlarda, “Biri beni izliyor mudur?” şüphesinden kurtulmak için fiziksel sürgüyü de kullanarak kamera açısını tamamen kapatabilirsiniz.

“Peki ya ses?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Asus, bu ürününde harman/kardon ile hareket ediyor. Hem hoparlör hem de mikrofon kalitesinin yeterli düzeyde olduğunu, sunulan yapay zekâ destekli filtreleme sayesinde de ortam gürültüsünün en düşük seviyeye çekilerek berrak iletişimlere izin verdiğini söyleyebiliriz.

Ek olarak, Cortana ve Alexa ses tanıma desteği de var

Asus ExpertBook B9400, Windows 11 işletim sistemini sunuyor ve bünyesinde MyAsus programını da barındırıyor, ki bu programda sunulan seçenekler yardımıyla daha gelişmiş ve güvenli dijital hayatın kapılarını aralayabiliyorsunuz.

Bu program üzerinden PC’yi oluşturan bileşenlerde sorun olup olmadığını kontrol edebilir, soğutma sistem profilini değiştirebilir, pil ve şarj detaylarını görebilirsiniz. Ayrıca, Wi-Fi SmartConnect ve kilit özelliği sayesinde, iş süreçlerinizin dijital taraftaki detaylarını daha güvenli konuma getirebilirsiniz.ExpertBook B9400

Web : https://BTGunlugu.com
Twitter :https://twitter.com/AliYavuzSahin
Twitter : https://twitter.com/BTgunlugu
Facebook : https://www.facebook.com/BTGunlugu

İlgili Haberler

>> ASUS ExpertBook B1 B1500 Profesyonellere Özel Dizüstü Bilgisayar