Asus PE200U ve PE200S uç bilgisayarlar tanıtıldı

Asus PE200U ve PE200S uç bilgisayarlar tanıtıldı

Asus PE200U
Google News Abone Ol

Asus PE200U ve PE200S uç bilgisayarlar modellerini tanıttı. IoT odaklı bu uç bilgisayarlar bakalım kullanıcılar ne gibi yenilikler sunuyor?

ASUS, ASUS IoT iş birimi ile Innodisk’in ASUS PE200U ve PE200S uç bilgisayarlarının yeni modellerinde iş birliği yaptığını duyurdu. Yeni modellerde Innodisk’in bant dışı yönetim özellikli flash depolama çözümü kullanılıyor. ASUS IoT Cloud Console merkezi yönetim platformuyla birlikte kullanıldığında, ASUS PE200U ve PE200S modelleri hem bant içi hem de bant dışı yönetimi destekliyor. Böylece kullanıcılar sistemde çökme veya maliyet aşımı olmadan güvenilir ve güvenli IoT altyapısından yararlanabiliyor.

“ASUS ve Innodisk arasındaki iş birliği uç bilişim için önemli bir adım.” diyen ASUS Kıdemli Başkan Yardımcısı, Open Platform ve AIoT İş Grupları Ortak Yöneticisi Jackie Hsu, sözlerini şöyle sürdürdü: “ASUS IoT Cloud Console’un gücü ve esnekliğiyle InnoAGE’in bant dışı yönetim özellikleri bir araya gelince güvenilir bir AIoT altyapısını korumak çok daha kolaylaşıyor.”

Asus PE200U

Innodisk Başkanı Randy Chien ise “ASUS, Innodisk’in akıllı bir dünya oluşturma hedefine giden yolda çok önemli bir iş ortağı. Yaptığımız iş birliğinin müşterilere sunacağı olağanüstü avantajlar bizi heyecanlandırıyor. Innodisk’in akıllı InnoAGE SSD çözümü ve ASUS’un lider IoT teknolojisi ile tüm dünyada müşterilerimize IoT’nin geleceğini sunuyoruz.” dedi.

IoT altyapılarında sık karşılaşılan sorunlar

Çok sayıda IoT cihazının yer aldığı sistemlerde bakım yapmak ve cihazların çökmesini önlemek zor olabiliyor. Cihazlar genellikle, rüzgar türbinleri, fabrika kirlilik takip sistemleri ve açık alan dijital tabelalar gibi fiziksel olarak ulaşması zor yerlerde bulunduğundan kolaylıkla onarılamıyor veya güncellenemiyor. Gartner’a göre, BT maliyetlerinin %80’i ilk satın almadan sonra gerçekleşiyor. Çökmeler ve bakım en büyük maliyet kaynakları olarak gösteriliyor. ASUS IoT Cloud Console bu endişeleri ortadan kaldırmak için tasarlandı.

ASUS IoT Cloud Console

ASUS IoT Cloud Console (AICC), farklı işletim sistemleriyle çalışan IoT cihazlarından toplanan büyük veriyi yönetmek ve analiz etmek için kullanılan merkezi bir platform. Kullanışlı kullanıcı arayüzü, gelişmiş veri şifreleme teknolojisi ve Innodisk iSMART ile AICC, kullanıcıların taşımacılık, perakende ve tarım gibi akıllı teknolojilerin kullanıldığı çeşitli sektörlerde büyük ölçekli veri toplayıp analiz etmelerine olanak veriyor. Böylece, çıkan fırsatları değerlendirmek için doğsu zamanda doğru kararlar verilmesine yardımcı oluyor.

Innodisk InnoAGE ile gelişmiş bant dışı yönetim

ASUS ve Innodisk birlikte çalışarak yeni InnoAGE SSD destekli ASUS PE200U ve PE200S uç bilgisayarlarını geliştirdi. Bu modeller AIoT uygulamalarında emek ve maliyet tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlandı. Rakipsiz hızları, düşük güç tüketimleri, küçük boyutları ve az bakım gerektirmeleriyle SSD’ler hızlı endüstriyel depolama için ilk tercih haline gelmeye başladı. Innodisk’in bant dışı yönetim özellikli flash depolama çözümü InnoAGE SSD, Microsoft Azure Sphere ile birlikte geliyor. InnoAGE çok işlevli yönetim, zamanında bakım, akıllı veri analizi ve aygıt yazılımı güncellemeleri, veri güvenliği ve bulut üzerinden uzaktan kontrol imkanları sunuyor.

 


CEVAP VER