ASUS Republic of Gamers, ROG Strix XF 120 soğutucu fanı duyurdu

Google News Abone Ol

ASUS Republic of Gamers (ROG), darbe genişlik modülasyonu (PWM) özellikli 120 mm 4 pim soğutma fanı ROG Strix XF 120 ’yi duyurdu.

ROG Strix XF 120 son derece sessiz bir akustik profile sahip. Birçok farklı uygulama alanında performans ihtiyacını karşılayabiliyor. Dakikada 1,77 metreküp hava akımı ve 3,07 mm H2O) statik basıncı sunan ROG Strix XF 120, kasa soğutması veya statik basıncın önemli olduğu radyatör veya CPU soğutucu fanı gibi kullanım alanlarında değerlendirilebiliyor. 250 ile 1800 RPM arasında değişen çalışma aralığına sahip fan, 250 rpm gibi düşük bir hızda çalışabilecek kadar hassas olmasının yanı sıra %0 PWM çalışma döngüsündeyken otomatik olarak kapanarak hafif iş yüklerinde son derece düşük gürültü ve verimli soğutma performansı sunuyor.

ROG Strix XF 120 MagLev fan rulmanı

Bu yeni ürün, dönerken eğilmesini veya sallanmasını önlemek için rotoru sabitleyen 360 derece manyetik havada tutma (MagLev) teknolojisinden yararlanıyor. Sürtünmeyi ve gürültüyü azaltan, fanın zaman içinde aşınmasını önleyen bu teknoloji sayesinde olağanüstü soğutma performansı, son derece sessiz çalışma ve 400.000 saate uzanan kullanım ömrü elde ediliyor.

Aerodinamik tasarım

ROG Strix XF 120 en uygun performans için hava akımını üst düzeye getirecek şekilde tasarlanmış. Fan ayrıca hava akımı üzerinde de kapsamlı kontrol imkanı sunuyor. Fan kanatlarındaki hassas oluklar havayı kanatların üzerinde dağılmadan aktarmayı sağlıyor. Fanın performansını artıran bu özellik, girdap gürültüsünü azaltarak genel akustik profili de iyileştiriyor.

Fan çerçevesindeki desteklerin açısı ve kavisi, hava akımını tek yönde odaklı bir şekilde yönlendirmek için özenle tasarlandı. Odaklanan hava akımı statik basıncı artırarak türbülansı da en aza indiriyor. Ayrıca, ROG Strix XF 120’nin küçük fan yuvası, daha uzun fan kanatlarının kullanılmasına imkân veriyor. Bu da hava kanalını genişleterek hava akımını ve dolayısıyla performansı artırıyor.

Son derece sessiz akustik profil

Fan en fazla 22,5 dB(A) gürültü oluşturuyor. Olağanüstü düzeyde sessiz bir soğutma performansı sunan bu fan, titreşim önleyici dolgular ve montaj noktaları sayesinde tıkırtı da yapmıyor. %30 fiberglas malzemeden üretilen fan kanatları ve çerçeve, bükülmeye karşı dayanıklı bir yapıya sahip. Bu yapı gürültüyü azaltırken dayanıklılık ve performans da sağlıyor.ROG Strix XF 120

ROG Strix XF 120 TEKNİK ÖZELLİKLER

Boyut:120 x 120 x 25 mm

Rulman: Manyetik Havada Tutma

Fan Hızı: 1800 rpm (+/- %10)

Hava Akımı: 1,77 m3/dk

Statik Basınç: 3,07 mm (H2O)

Gürültü Seviyesi: 22,5 dB(A)

FanGirişGücü: 1,08 W

FanÇalışmaVoltajı: 12 V

FanBaşlangıçVoltajı: 10,2 V

Fan Giriş Akımı: 0,09 A

Ağırlık: 145 g

İlgili Haberler

>> Asus ROG Phone 5, 16 GM RAM ile görüldü: Mobil oyuncular mutlu!


CEVAP VER