Realme GT amiral gemisi model hakkında ilk ayrıntılar belli oldu

Realme GT
Google News Abone Ol

Realme markasının amiral gemisi modeli GT ile alakalı ilk ayrıntılar ortaya çıktı. İşte yeni model hakkında bildiklerimiz.

Geçtiğimiz günlerde Realme’nin Race kod adlı bir modeli sızdırılan belgelerde görülmüştü. Yeni modelin Snapdragon 888 işlemcisi ile geleceği de kesinleşti. Uzun süredir hakkında yazılıp çizilen yeni model hakkında yeni bilgiler netleşti. Snapdragon 888 işlemcisi ile karşımıza çıkacak modelin, söz konusu işlemciye sahip en uygun telefonlardan biri olması bekleniyor­. Piyasa şartlarına göre yine yüksek fiyat olsa dahi, fiyat performans bazında sonuna kadar tatmin edici olacaktır. Realme Race kod adı ile ortaya çıkan modelin, Realme GT ismine sahip olacağı da kesinleşti. Yakında tanıtılması beklenen model hakkında işte tüm ayrıntılar.

Realme GT neler sunaca­k

Realme GT modeli hakkında bazı görüntüler ve teknik detaylar ortaya çıktı. İlk olarak 2020 yılının en güçlü işlemcisi olarak tanıtılan Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacak. Bununla beraber 12 GB RAM ve 128 GB dahili depolama kapasitesi sahip olacağı da kesinleşti. Fakat farklı RAM ve hafıza seçenekleri olacak mı henüz bilinmiyor. Cihazda en çok dikkat çeken özellik ise, GT, 120 Hz tazeleme oranına sahip bir ekrana sahip olacak.

Realme GT

Weibo’da paylaşılan görüntüleri incelediğimizde, Nissan GT-R fotoğrafının paylaşıldığını görüyoruz. Bunula beraber yakında sunulacapına dair de bir açıklama bulunuyor.

Realme GT

Ortaya çıkan görüntülerde cihazın turuncu renge sahip olduğu görüyoruz. Diğer renk seçenekleri hakkında henüz sızdırılan bir bilgi bulunmuyor. Cihazın tasarım detaylarını incelediğimizde, arka tarafında dikey konumlandırıl­mış üçlü kamera kurulumu mevcut. Bununla beraber söz konusu kameraların yanında LED flaş bulunuyo­r. Bu kameraların; 64 MP ana kamera, 13 MP telefoto lens, ve 13 MP ultra geniş açılı kamera olması bekleniyor.

Realme GT

Realme GT modelinin kanlı canlı görüntülerinde ön panelinin resmi yok. Fakat TENAA’da ortaya çıkan görüntülerde, cihazın sol üst köşesine yerleştiril­miş bir kamerasının olduğu, dolayısıyla delikli ekran tasarımı kullandığı görülüyo­r.

Cihazın Android 11 ile kutudan çıkacağı ve Realme UI 2.0 arayüzünü kullanacağı biliniyo­r. Aynı zamanda 5.000 mAh bataryaya sahip olacak. Ve bu bataryayı 125W hızlı şarj desteği ile dolduracak. Piyasadaki en yüksek değere sahip şarj desteğinin bu cihaz olduğunu belirtelim. Yakında bu veriler kesinleşecektir. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Realme X7 serisi, uygun fiyatıyla tanıtıldı! Orta seviyede rakip tanımaz!

>> Realme, uygun fiyatlı 5G modeli V11­’i duyurdu: İşte özellikleri


CEVAP VER