Asus ROG Phone 5, 16 GM RAM ile görüldü: Mobil oyuncular mutlu!

ASUS ROG Phone 3
Google News Abone Ol

Asus’un yakında tanıtılması beklenen oyuncu telefonu ROG Phone 5, 16 GB RAM ve çok daha fazlası ile GeekBench’de görüldü. İşte detaylar.

Mobil oyun sektörü bir hayli ilerlemiş durumda. Son zamanlarda yeni çıkan mobil oyunlara olan ilgi arttıkça, farklı oyuncu telefonları da karşımıza çıkmaya başladı. Asus, Lenovo, Xiaomi gibi devlerin de yakın zamanda tanıtmasını beklediğimiz oyuncu telefonu modelleri mevcut. Fakat ROG Phone serisinin başından itibaren en çok ilgi gören oyuncu telefonu markası olmayı başaran Asus, bu ivmesini sürdürmek adına ROG Phone 5 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yeni model, geçtiğimiz haftalarda ROG Ph­one 4 adı ile karşımıza çıkmıştı. Modelin yeni adı henüz kesinleşmiş değil. Fakat çoğu kaynak yeni cihaza artık ROG Phone 5 diye hitap ediyor. Bu yüzden haberimizde ROG Phone 5 olarak adlandıracağız.

ROG Phone 5, 16 GB RAM ile yargı dağıtacak

Geçtiğimiz haftalarda TENAA’da ortaya çıkan bilgilere göre, yeni model, 8 GB RAM ile piyasaya sürülecekti. Fakat GeekBench’te görülen, ROG Phon­e 5 olacağı düşünülen modelin, 16 GB RAM ile geldiği görülüyor­. Bu farklılıkların sebebi henüz bilinmiyor. Fakat bazı kaynaklar, yeni modelin 8 GB ve 16 GB olmak üzere iki farklı versiyonun piyasaya sürüleceğini düşünüyor­.

Asus ROG Pho­ne 5, 16 GB RAM ile GeekBench’te görüld­ü. Paylaşılan belgelerde, tek çekirdeklide 1.131 puan alırken, çok çekirdeklide ise 3.729 puan aldığı görülüyo­r.

Rog phone 5 16 GB RAM

Cihazın, sızdırılan görsellerini incelediğimizde, serinin önceki modellerine benzer bir tasarım tercih edildiğini görüyoruz. Arka tarafında üçlü kamera kurulumuna sahip bir tasarım bizi karşılıyor. Bu kameralardan bir tanesinin 64 MP değerinde olacağı biliniyo­r. ROG Phon­e 5 modelinde telefonun arka tarafında bir ekran daha bulunaca­k. Bu ekran sayesinde bildirim kontrolü vs. sağlanabilece­k.

Ön tarafında 6,78 inçlik AMOLED ekran kullanılması beklenen modelde, 144 Hz tazeleme oranı sunulacağı da iddia ediliyor. İddialar, yeni modelin Mart-Nisan aylarında tanıtacağı yönünde. Henüz resmî bir açıklama olmadığı için yeni sızıntıları beklemekte fayda var.

İlgili Haberler

>> Asus, ZenFone 8 Mini modelini piyasaya sürecek!

>> Asus ROG Phone 4 gümbür gümbür geliyor!


CEVAP VER