Asus ROG Ally Fiyatı Belli Oldu: Steam Deck Rakibi!

Asus ROG Ally

Asus ROG Ally taşınabilir el konsolu modelinin Avrupa fiyatı belli oldu. İşte Steam Deck’e büyük rakip olacak konsolun fiyatı ve tüm özellikleri.

. .

Son zamanlarda el konsollarına olan ilginin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Ülkemizde söz konusu modellerin piyasaya payına baktığımızda ise özellikle model yelpazesi ne yazık ki geniş değil. Şuanda Türkiye’ resmî olarak Nintendo Switch modeli satışta. Steam Deck gibi modeller ikinci el alışveriş sitelerinde satılsa da söz konusu modellerin Türkiye garantili olmadığını, yurtdışından getirildiğini de ekleyelim. Asus ROG Ally ise taşınabilir konsol modellerine yeni bir soluk olarak geliyor. Gerek işlemci gücü, gerek ise ekran özellikleri gibi farklar ile, iddiaları fiyat seviyesi ile pazara giriş yapıyor.

Avrupa fiyatı belli olan modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceğine dair henüz net bir ayrıntı olmasa da Asus markasının, Türkiye pazarında pek de faal olmadığını biliyoruz. Bu yüzden ekstrem bir durum olmadığı sürece Asus ROG Ally konsol modeli ne yazık ki Türkiye’ye gelmeyecek. Fakat yine ikinci el alışveriş sitelerinde kutusu dahi açılmamış bir şekilde yurt dışından getirilecektir. Tabii ki garantisi olmayan bir ürünü alıp almamak size kalmış. Biz de bu makalemizde sizler için Asus’un yeni konsolunun Türkiye’ye getirildiği takdirde , tahmini fiyat etiketini yorumlayacağız. İşte yeni modelin fiyatı ve tüm özellikleri.

Asus ROG Ally

Asus ROG Ally Fiyatı Belli Oldu: Steam Deck Rakibi!

Asus ROG Ally

Bazı kaynaklara göre yeni modelin 16 GB RAM ve 512 GB depolamaya sahip AMD Ryzen Z1 Extreme destekli ROG Ally modeli Avrupa’da 799 € fiyatla satılacağını ve Haziran ortasından itibaren satışa sunulacağını bildirdi. Referans olarak, aynı cihazın ABD’de 700 ABD dolarına mal olması bekleniyor.

Asus ROG Ally

700 dolarlık bir fiyat etiketi ortalama olarak 13.000 TL’den Türkiye’ye getirilecektir. Tabii ki satacak olan kişinin, kendi kârını da üzerine koyduğunda en az 16.000 TL’lik bir fiyata sahip olacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde Asus’un taşınabilir yeni konsollu ROG Ally modeli hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> KPMG, üreten yapa zeka modellerinin şirketler için potansiyel faydalarını ve risklerini açıkladı

. . . . .