Asus ROG Ally Duyuruldu: Steam Deck Rakibi!

Asus ROG Ally

Asus ROG Ally modeli duyuruldu. İşte Steam Deck’e büyük rakip olacak yeni oyun konsolunun fiyatı ve sunduğu tüm özellikler.

Son zamanlarda büyük şirketler oyun konsolları üretmeye başladı. Nintendo Switch modeli ile başlayan taşınabilir oyun konsolu furyası, farklı markalar ile üretilmeye devam etti. En son geçtiğimiz yıl Steam tarafından tanıtılan Steam Deck konsolu bir hayli ilgi görmüştü. Taşınabilir bilgisayar olarak adlandırılan modelin, neredeyse tüm oyunları sorunsuz  bir şekilde kaldırdığını söyleyebiliriz. Yani oyun oynamayı çok seven ve çok seyahat eden kullanıcılar için taşınabilir konsolların kullanıldığını söylemek mümkün.

Ülkelimizde Steam Deck konsolu resmî olarak satışa sunulmasa da ikinci el alışveriş sitelerinde yurt dışından getirilmiş modeller 0 olarak kutusu açılmamış bir şekilde satılıyor. Yakın zamanada Asus tarafında tanıtılan ROG Ally modelinin de resmî olarak Türkiye’ye gelmeyeceğini düşünüyoruz. fakat yine de yurt dışından getiren vatandaşlar, Türkiye’deki ikinci el alışveriş sitelerinde satacaklardır. İşte Steam Deck’e büyük rakip olarak tanıtılan Asus ROG Ally konsolunun fiyatı ve sunduğu tüm özellikler.

Asus ROG Ally Duyuruldu: Steam Deck Rakibi!

Asus ROG Ally

Uzun süredir Asus ROG Ally hakkında birçok sızıntı ortaya çıkmıştı. Uzun süredir beklenen model hakkında birçok ayrıntıya eriştiğimizi söyleyelim. Sonunda Asus bombayı patlattı ve Republic of Gamers markası altında yeni oyun konsolu Asus ROG Ally konsolunu duyurdu. Bu, Windows 11 çalıştıran taşınabilir bir bilgisayar olarak karşımıza çıkıyor ve Steam Deck ile çakışmalıdır. Asus ROG Ally Asus ROG Ally Asus ROG Ally Ancak Tayvanlı şirket çok fazla ayrıntı açıklamadı. Sadece bazı görseller, bir tanıtım videosu ve bazı teknik özellikler yayınladı.

Asus’a göre cihaz, ROG X6 Mobile eGPU ile eşleştirilebilen özel bir AMD APU yongasına sahip olacak. Ekran çözünürlüğü 1080p’dir ve 120 Hz’de çalışır. Cihaz Windows 11 çalıştırıyor, bu nedenle Steam ve Xbox Cloud Gaming dahil olmak üzere tüm bulut tabanlı oyun hizmetlerinin çalışmasını bekleyebilirsiniz. Gerisi bir sır olarak kalır. Eksik özelliklere ek olarak, fiyatlandırma ve bulunabilirlik hakkında daha fazla bilgi sahibi olmamız gerekiyor. Ally’nin açılış sayfasında yalnızca ön sipariş bildirimleri etkinleştirilebilir

İlgili Haberler

>> Twitter’da Yine Neler Oluyor? Dogecoin Köpek Resmi de Ne?