15.000 TL’ye iPhone 14 Almak Mümkün! Nasıl mı?

iPhone Almak İ

15.000 TL’ye iPhone 14 almak yakında mümkün olabilir. Aynı zamanda gençler için önemli miktarda fiyat düşüşü bekleniyor. İşte detaylar.

.

Ülkemizde iPhone modellerinin bir hayli pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Bu fiyatı etkileyen önemli faktörler yer alıyor. İlk olarak Dünya bazında çip krizi etkili olduğu için akıllı telefon fiyatları artmış durumda. Fakat bu artışın dışında Türkiye’yi etkileyen önemli faktörler var. Örneğin dolar kuru ve artan vergiler, fiyatları önemli derecede etkiliyor.  Bu yüzden vatandaşlar, özellikle öğrenciler, yeni iPhone modellerine ulaşamamaktan dolayı şikayetçiler. Bu yüzden genellikle daha uygun fiyatlı telefonlar tercih ediliyor.

Bildiğiniz gibi 14 Mayıs tarihinde ülkemizde önemli bir seçim yapılacak. Hem hükümet hem de muhalefet tarafında, iki aday da seçimin kritik olduğunun bilince olacaklar ki, özellikle gençleri ilgilendirecek önemli vaatlerde bulunuyorlar. Bizleri ilgilendiren en önemli kısım ise, gençlere ÖTV’siz teknolojik cihazlar sunulacak olması. Tabii ki bu bir seferliğe mahsus olacak, fakat seçimi hangi aday kazanırsa kazansın, bizlere avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

15.000 TL’ye iPhone 14 Almak Mümkün! Nasıl mı?

15.000 TL’ye iPhone 14 almak mümkün. Hem hükümet tarafında hem de muhalefet tarafında iki lider de, gençlerin, kendileri cumhurbaşkanlığı koltuğuna geldiği takdirde, seçimden sonra ÖTV’siz akıllı telefon alabilecekleri vadetti. Tabii yine genlere özgü olmak üzere ÖTV’siz araç gibi vaatler de mevcut. Fakat biz bu makalemizde sizler için, hem hükümet hem de muhalefet tarafından verilen gençlere ÖTV’siz cep telefonu sözünün nasıl gerçekleşebileceğini ve söz konusu vergi muafiyeti geldiği takdirde telefonların fiyatının ne kadar ucuzlayabileceğini tahallül edeceğiz.

15.000 TL'ye iPhone 14

İlk olarak söz konusu yasanın 18-24 yaş arasındaki gençleri ilgilendireceğini biliyoruz. Bunun yanı sıra uygun fiyata akıllı telefon satın alan gençlerin, belirli bir yıl içerisinde satmaması için düzenleme yapılacağını tahin ediyoruz. Al-sat gibi durumları engellemek için ise söz konusu akıllı telefonların yalnızca hat sahibi tarafından kullanılabilmesi için de düzelmeye getirilecektir.

15.000 TL'ye iPhone 14

Bu yüzden bu yasadan kâr etmek isteyen gençler, telefonları yalnızca kendileri kullanabilecekler. 15.000 TL’ye iPhone 14 almak bu yasa sayesinde mümkün olacak. Seçimden sonra söz konusu yasa çıktığında, bunun hakkında değerlendirmelerimizi paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> KPMG, üreten yapa zeka modellerinin şirketler için potansiyel faydalarını ve risklerini açıkladı

. . . .