Asus ROG Phone 4 gümbür gümbür geliyor!

ASUS ROG Phone 3

Mobil oyun severlerin en sevdiği akıllı telefon serisi olan Asus ROG Phone 4 modeli hakkında bir çok detay ortaya çıktı. İşte ayrıntılar.

Mobil oyun sektörü bir hayli ilerlemiş durumda. Son zamanlarda yeni çıkan mobil oyunlara olan ilgi arttıkça, farklı oyuncu telefonları da karşımıza çıkmaya başladı. Asus, Lenovo, Xiaomi gibi devlerin de yakın zamanda tanıtmasını beklediğimiz oyuncu telefonu modelleri mevcut. Fakat ROG Phone serisinin başından itibaren en çok ilgi gören oyuncu telefonu markası olmayı başaran Asus, bu ivmesini sürdürmek adına ROG Phone 4 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Henüz piyasaya sürüleceği tarih belli olmayan model hakkında yeni özellikler ortaya çıktı. İşte tüm detaylar.

Günler öncesinde Asus tarafından ROG Phone 4 modelinin teaser afişi paylaşılmıştı. Ortaya çıkan afişi incelediğimizde ise, son derece ince çene bölgesine sahip bir model olacağını anımsayabilmiştik.

Asus ROG Phone 4

Fakat paylaşılan bu görselde, cihazın yalnızca çene bölgesinin inceliğinden bahsedildiği için farklı bir özellik ne yazık ki bilinmiyordu.

Asus ROG Phone 4 65W hızlı şarj ile karşımıza çıkacak!

Çin sosyal medya platformu Weibo’da Digital Chat Station kaynağının paylaşımına göre Asus ROG Phone 4 modelinde 6.000 mAh pil kullanılırken, 60W veya 65W şarj özelliği bulunacak

Geçtiğimiz günlerde ROG Phone 4 olduğu düşünülen I005DA model numarası ile görülen cihaz, 5G desteğine sahip olacağı ve Android 11 ile kutudan çıkacağı kesinleşmişti. Bununla beraber Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacağı ve 8 GB RAM‘e sahip olacağı da ortaya çıktı.

Asus’un bu sene karşısına çıkacak rakipleri olan, Black Shark 4 ve Red Magic 6 modellerinin ortaya çıkan özellikleri ile kıyasladığımızda ise, söz konusu diğer 2 modelde 120W olan şarj hızı, ROG Phone’da ise 65W olarak ortaya çıkmıştı. Pil kapasitelerinde ise diğer iki model 4.500 mAh pile sahipken ROG Phone’da ise 6.000 mAh pil kullanılacağı tahmin ediliyor.

2021 yılının favori oyuncu telefonlarının ortaya çıkan özelliklerini kıyasladığımızda ROG Phone 4‘ün avantajlı olabileceğini söyleyebiliriz. Çünkü diğer modellerde 4.500 mAh olan batarya kapasitesine, 6.000 mAh pil ile karşılık veriyor. Her ne kadar şarj değeri düşük olsa da, batarya kapasitesi ihtiyacı karşıladığı takdirde hızlı şarjın pek de önemli olmayacağı düşünülüyor.

İlgili Haberler

>> AnTuTu, Kasım ayının en iyi telefonlarını açıkladı!

>> Qualcomm Snapdragon 888 yargı dağıtacak!