Apple, katlanabilir iPhone üzerinde çalışıyor

Apple katlanabilir iPhone

Son zamanlarda oldukça ilgi göre katlanabilir telefon piyasasına Apple da adım atıyor. Katlanabilir iPhone hakkında işte tüm detaylar.

Cep telefonlarımızın ekran boyutu arttıkça, her ne kadar kolay kullanım sağlasa da, kolay saklanmıyor. Hatta ”cebe sığmıyor” gerekçesi ile çoğu kullanıcı büyük ekranlı telefonlar almaktan vazgeçebiliyor. Son zamanlarda Samsung, Xiaomi, Motorola gibi devlerin ürettiği katlanabilir telefonlar bir hayli ilgi görmekte. Çünkü tüketicinin şikayet ettiği ”cebe sığmıyor” gerekçesini yok ederken, büyük ekran kullanım kolaylığını da sağlıyor. Katlanabilir ekran tasarımı son zamanların en işlevsel akıllı telefon tasarımlarından biri diyebiliriz. Öyle ki her geçen yıl satışları artmaya devam ediyor. Söz konusu ilgiyi gören Apple ise boş durmadı ve katlanabilir bir iPhone modeli üzerinde çalışmaya başladı. İşte ayrıntılar.

Katlanabilir iPhone hakkında henüz net bir tarih bulunmuyor

Apple’ın üzerinde çalışmalarda bulunduğu katl­anabilir iPhone hakkında ilk detaylar geldi. Bloomberg haberine göre Apple, test amaçlı prototip katlanabilir ekranlar geliştiriyor. Cihazın tasarımı hakkında ortaya çıkan bir diğer iddia ise, Galaxy Z Flip tasarımına benzer bir şekilde katlanacağıdır. 6.7 inçlik iPhone 12 Pro Max ile aynı boyutta bir katlanabilir ekrana sahip olacak olan yeni model, Galaxy Z Flip modelindeki kadar görünen menteşelere sahip olmayacak.

katlanabilir iPhone

Dedikodulara sahip olan katlanabilir iPhone modeli hakkında resmî olmayan bir görüntü ortaya çıkmış durumda. Ortaya çıkan görselde, katlandığında bildirim paneline sahip olan dokunmatik bir arka yüzey görülüyor. Fakat bu konuda henüz resmî bir açıklama bulunmuyor.

katlanabilir-iPhone

Bu konuda ilk kez böyle bir model üretecek dev markanın sıfır hatayla çalışması gerekiyor. 100.000 katlanıp açılmaya dayanacak kadar güçlü bir ekran kullanılacağı iddia ediliyor. Apple tarafından katlanabilir ekrana sahip yeni model hakkında net bir açıklama maalesef yok. Fakat sızıntılar ve ortaya çıkan belgeler, Apple’ın, 2022 yılının sonlarında iPhone Flip veya farklı bir isim ile katlanabilir modellerini kullanıcılarının karşısına sunacağı iddia ediliyor.

İlgili Haberler

>> iPhone 13 Modelinin İsmi İle İlgili Büyük Tartışma Başladı: Yeni İsim Ne Olacak?

>> Trump, Xiaomi ile birlikte 10 şirketi kara listeye aldı