Asus ROG Phone 7 Resmiyet Kazandı! İşte Verilen Tarih! Oyuncular İçin Yeni Telefon!

Asus ROG Phone, oyunculara yönelik hazırlanan bir akıllı telefon ailesi. Son dönemde serinin 7 numaralı üyeleri için söylenti bilgiler vardı. Şimdi de işin resmiyete dökülme zamanı geldi. Asus, yeni telefon ailesi için tarih verdi!

Asus ROG Phone 7, 13 Nisan itibarıyla resmen görücüye çıkacak. Bu bilgi, bizzat Asus tarafından paylaşıldı. Tahmin edileceği üzere, yeni bir oyuncu telefonu ailesiyle karşı karşıyayız. 6 serisine baktığımızda; bir tane normal model, bir tane de Pro model tanıtılmıştı. Asus, aynı hamleyi 7 serisi için de gerçekleştirebilir. Hatta bu kez 3 model bile olabilir.

PhoneArena’da yer verilen ve kesin olmayan bilgiler bunu işaret ediyor. Kısa bir süre önce, Geekbench performans testlerinde toplamda 3 farklı Rog Phone 7’nin görüldüğü ifade edilmişti. Bu 3 modelde de Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 çipsetine yer verildiği de bildirilmişti.

Asus ROG Phone 7 Resmiyet Kazandı! İşte Verilen Tarih! Oyuncular İçin Yeni Telefon!

Asus ROG Phone 7 serisinin başka ne gibi özellikleri olabilir?

3 modelde de Qualcomm’un üst seviye çipset çözümü Snapdragon 8 Gen 2 kullanılabilir. Tabii işlemcilerde bazı geliştirmeler yapılabilir ve uzun süreli oyun deneyimlerinde sorun yaşanmaması için özel bir soğutma sistemi kullanılabilir.

3 modelde de 16GB RAM faktörünün olması bekleniyor. Bunun haricinde, serinin en güçlü modelinde 18GB RAM değerinin olabileceği de konuşuluyor.

“Peki ya ekranlar nasıl olur?” derseniz, burada da söylenti bilgiler var. Standart modelin 6.8 inç değerde ekranı olabilir. Bu ekran için Amoled teknolojisinin kullanılacağı ve FHD+ çözünürlük sunulacağı söyleniyor. Net görüntü detayları için 165Hz tazeleme değeri gibi etkileyici bir detaydan da bahsediliyor.

Pil tarafına bakıldığında, 6000mAh değerden söz ediliyor. Eh, oyunculara yönelik telefonlardan söz ediliyorsa, uzun süreli deneyimler için güçlü pil şart. Tabii böyle büyük bir kapasitenin kısa sürede şarj edilebilmesi de önemli. Bu noktada da65w kablolu hızlı şarj desteğinin olacağı söyleniyor.

Ürünün kablosuz bağlantı teknolojileri ve kamera tarafında ne gibi çözümler sunacağı ise merak konusu.

Asus ROG Phone 7 hakkında yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ufak bir hatırlatma yapmak gerekirse, Asus, son yıllarda ülkemizde telefon operasyonlarını durdurmuş durumda. Dolayısıyla bu oyuncu telefonunun da büyük ihtimalle ülkemizde satışa sunulmayacağını düşünüyoruz. Yİne de, yurt dışından alışveriş yapanları da unutmamak gerekli.

İlgili Haberler

>> Kredi Kartınızı iPhone Telefonunuzun Yanında Tutuyorsanız Dikkat!