ATP GSYO’dan Tıkla Gelsin ’e stratejik yatırım

Geliştirdiği Tradesoft, Zenia ve ATP Digital markalarıyla farklı sektörlere hizmet veren ATP, büyüme vizyonuyla stratejik adımlar atmaya devam ediyor. Bu doğrultuda global potansiyeli olan ve kendisi için gelişim fırsatı taşıyan teknoloji ağırlıklı girişim şirketlerine yatırım yapmak için bir süre önce kurduğu ATP GSYO, ilk stratejik yatırımını TFI TAB Gıda Yatırımları Anonim Şirketi’nin sahibi olduğu Tıkla Gelsin ile gerçekleştirdi.

Gösterdiği başarıyla yaklaşık 750 milyon liralık değere ulaşan yemek sipariş platformu Tıkla Gelsin ’in %1’lik payının satın alınması yoluyla 7 milyon 130 bin liralık yatırım yapıldı. ATP GSYO ayrıca, Tıkla Gelsin’in geri kalan %99 oranındaki payını kendisine 18 ay süresince satın alma imkânını sunan opsiyon hakkı için 10 milyon liralık bir ödeme daha gerçekleştirdi.

Tıkla Gelsin değeri ile dikkat çekiyor

Türkiye’deki tanınan yemek siparişi platformlarından Tıkla Gelsin, mobil uygulaması, internet sitesi (www.tiklagelsin.com), stratejik konumu ve ölçeklenebilir operasyonel yapısı ile dikkat çekiyor. ATP GSYO, gösterdiği başarılı performansla yaklaşık 750 milyon liralık değere ulaşan Tıkla Gelsin’in %1’lik payının satın alınması yoluyla 7 milyon 130 bin liralık yatırım gerçekleştirdi. ATP GSYO ayrıca, Tıkla Gelsin’in geri kalan %99 oranındaki payını kendisine 18 ay süresince satın alma imkânı sunan opsiyon hakkı için 10 milyon liralık bir ödeme daha yaptı. ATP GSYO bu önemli hamle ile sektörde söz sahibi olmayı amaçlayan kurumsal bir yatırımcı olduğunu ortaya koyuyor.

ATP GSYO’dan Tıkla Gelsin ’e stratejik yatırım

Hedefimiz Tıkla Gelsin ’i global pazarlara açmak

ATP GSYO Yönetim Kurulu Başkanı ve TFI TAB Gıda Yatırımları CEO’su Korhan Kurdoğlu, yatırım gündemi kapsamında yaptığı açıklamada, ATP olarak yatırımcıların beklentilerini karşılayacak çok farklı bir kulvara girdiklerini belirterek,

“Bundan böyle ATP teknolojiye öncülük eden bir kurum olarak girişimcileri yeni alanlarda yönlendiren bir markaya evirilecek. Başarısını hızlandıracak. Bu amaçla bir süre önce ATP GSYO’yu kurduk. ATP GSYO ile bizim için stratejik öneme sahip yenilikçi teknolojilere yatırım yapmak önceliğimiz olacak. Robotik teknolojileri, yapay zekâ, yenilikçi restoran çözümleri ve ekosistemiz içerisinde değer yaratacak girişimlere yatırım yapacağız. Bu vizyon doğrultudaki ilk hamlemizi TFI TAB Gıda Yatırımları Anonim Şirketi’nin sahibi olduğu “Tıkla Gelsin” ile yaptık. Tıkla Gelsin ile çok değerli, çok yüksek potansiyeli olan, kendisini ispatlamış ve rekabetçi bir markaya yatırım yapıyoruz. Tıkla Gelsin operasyonel olgunluğa erişmiş bir organizasyon ve para kazanan bir şirket. Tüm yönleriyle yatırımcıların beklentilerini karşılayan bir yatırım. Elinde kendisini rakiplerinden ayrıştıran güçlü bir teknoloji platformu bulunuyor. Sahip olduğu kaynaklar, operasyonel olarak verimli yapısı, teknolojiyi etkin kullanma becerisi ve sahip olduğu yenilikçi çözümlerle yaklaşık 750M₺’lik değere ulaşmış durumda. ATP GSYO, Tıkla Gelsin’i yeni markaları da dahil ederek daha rekabetçi ve çekici hale getirecek ve markayı global pazarlara açacak. Bu noktada, yurtdışında TAB ekosistemi ilk etapta odaklanabileceğimiz pazarlar. Zenia ile QSR tarafında yaptığımız temaslarda TıklaGelsin teknolojisine olan talebi de görmekteyiz. Potansiyel olarak gidebileceğimiz çok sayıda pazar bulunuyor. Özetle, ATP GSYO’nun sahip olduğu BT tecrübesi ve sağlayacağı stratejik destekle Tıkla Gelsin’i beklentileri aşan bir yatırıma dönüştürmeyi planlıyoruz,” dedi.

>> Dyson Airwrap ile Sağlıklı ve Kolay Şekillenen Saçlar!