Facebook Şifre Bilginiz Çalınmasın İstiyorsunuz Bunları Silin!

Akıllı telefon kullanıyorken bir yandan da acaba güvende miyim diye düşünüyorsanız, bu haberimize göz atmanızda yarar var. Belki de farkında olmadan tehlikeli bir uygulama yüklemişsinizdir ve haberiniz olmadan özel bilgileriniz kötü niyetli insanların eline geçiyordur… Olamaz mı? Eğer aşağıda bahsedeceğimiz uygulamalardan bir tanesi bile telefonunuzda varsa, hemen silmenizi, hatta telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmenizi öneriyoruz.

Güvenlik, her geçen gün biraz daha önem kazanıyor. Yalnızca gerçek yaşantımızda değil, aynı zamanda dijital hayatımızda da öyle. Akıllı telefonlardan tabletlere, akıllı saatlerden bilgisayarlara kadar kullandığımız pek çok cihaz var ve güvenlik faktörü bu noktalarda da büyük önem arz ediyor. Eğer bir Android telefonunuz var ve aşağıdaki uygulamalardan bir tanesini yüklemişseniz, hemen silmenizi, hatta telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmenizi öneriyoruz. Zira yapmazsanız, özel bilgileriniz, mesela Facebook şifre bilgileriniz çalınabilir.

Örneğin, yüzlerce, belki de binlerce arkadaşınızın olduğu, pek çok özel yazışmanızın ve fotoğrafınızın bulunduğu Facebook hesabınızın şifresi çalınabilir. Bunun sonucunda da sizden fidye istenebileceği gibi bilgileriniz ifşa da edilebilir. Yani kısacası her durumda çok can sıkıcı bir durum ve böyle bir durumla kimse karşılaşmak istemez. Öyleyse, erkenden harekete geçmek ve önlem almak en iyisi.

Android telefonunuzda bu uygulamalardan bir tanesi varsa, Facebook şifre bilgim çalınmasın diyorsanız hemen silin!

Daily Fitness OL
Enjoy Photo Editor
Panorama Camera
Photo Gaming Puzzle
Swarm Photo
Business Meta Manager
Cryptomining Farm Your own Coin

Facebook şifre

Trend Micro listesinde de görüldüğü üzere, VPN, camera ve fotoğraf düzenleme uygulamalarının arasında kötü niyetli detaylar olabiliyor. Özellikle de “ücretsiz” olarak sunulduğu söylenen ve sizi reklamlarla, bildirimlerle boğan uygulamalar.

Tabii burada bahsettiklerimiz haricinde de tehlikeli pek çok uygulama var. Bazılarından henüz haberimiz bile yok. Bu sebeple de temkinli olmak önemli. Örneğin, iyi bir güvenlik yazılımı kullanmanızı öneriyoruz. Öte yandan, kaynağını ve yayıncısını bilmediğiniz, şüpheli görünen uygulamaları kurmamanızı öneriyoruz. Ayrıca, çoğu kullanıcı için iyi bir çözüm olsa da APK yazılımları da kaynağı bilinmeyen yazılımlardır ve aralarında cidden kötü niyetli, tehlikeli örnekler olabilir.

İlgili Haberler:

>> Dyson Airwrap ile Sağlıklı ve Kolay Şekillenen Saçlar!