FBI Kuzey Koreli Hackerlar Konusunda Uyardı: Çok Tehlikeliler

Amazon Fire TV ile

FBI Kuzey Koreli hackerlar ile ilgili son derece önemli bir uyarıda bulundu. Bu uyarıda şirketlerin tehlikede olduğu ifade edildi.

.

Siber güvenlik günümüzün en önemli problemleri içerisinde yer alıyor. Sadece sistemlerin güvenliğinin arttırılması ile ne yazık ki güvenlik sağlanmıyor. Şirketlerin aynı zamanda çalışanlarına büyük bir güven duyması gerekiyor. Konuyla ilgili yapılan bazı açıklamalar ise bunu bir kere daha ortaya koydu.

FBI tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda Kuzey Koreli hackerlar ile ilgili son derece önemli bazı değerlendirmeler yapıldığını görüyoruz. Uzaktan çalışan bilişim çalışanları için genel bir uyarı yapıldı. Uyarıda şirketler için çok büyük bir tehlikenin söz konusu olduğu ifade edildi.

FBI Kuzey Koreli hackerlar için uyardı

Paylaşılan uyarıya baktığımızda Kuzey Kore’de olup diğer ülkelere hizmet veren bazı bilişim teknolojileri çalışanları için açıklamalar yapıldığını görüyoruz. Amerika, Avrupa ve Güney Asya gibi bölgelerde bu kişiler uzaktan iş başvurularına yöneliyor.

FBI Kuzey Koreli hackerlar

Kuzey Koreli hackerlar böylece birçok ülkede tehlike yaratıyor. Özellikle veri hırsızlığından itibar zedelemeye kadar birçok zararlı faaliyette bulunmaları mümkün. Kuzey Koreli çalışanların bu nedenle büyük bir endişe yarattığı görülüyor.

Siber saldırılar giderek artıyor

Özellikle son yıllarda siber saldırıların çok hızlı bir şekilde arttığını görüyoruz. Kuzey Koreli bilgisayar korsanları ise bunun en önemli temel taşlarından bir tanesini oluşturuyor. Özellikle büyük bir bölümü döviz kazanma veya sanal borsalara erişme gibi amaçlara sahip. Bu borsalara eriştiklerinde hızlı bir şekilde para kaçırabiliyorlar.

Özellikle son dönemlerde Kuzey Koreli bilgisayar korsanları çok daha aktif çalışıyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda gerçekleşen bir kripto para borsası saldırısının arkasından yine Kuzey Koreli hackerlar çıktı. FBI onları işe almamanız konusunda önemli uyarılarda bulundu. Ucuz iş gücü için Kuzey Koreli bilişim çalışanları işe alınabiliyor. Bu durum aynı zamanda güvenlik açığına neden oluyor. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Microsoft Siber Güvenlik Yardımlarına Devam Ediyor: Bel Kemiği Oldu

>> Kullanıcı Verileri Satışa Sunuluyor: Siber Güvenlik Tehditleri

. . . . .