Avrupa’da En Fazla Yatırım Alan Markalar Belli Oldu: Listede Sürpriz İsim

Kripto para stratejileri

Avrupa’da en fazla yatırım alan markalar ortaya çıktı. Bu markalara baktığımızda ilginç bir isim bizleri karşılıyor. Hadi gelin iş dünyası ile ilgili bu son derece önemli konunun detaylarına birlikte bakalım.

Tüm dünyada teknoloji şirketleri büyük yatırımlar almayı başarıyor. Özellikle ABD ve Avrupa merkezli markaların bu konuda çok daha fazla ön planda olduğunu görüyoruz. Peki hangi markalar diğerlerine göre daha çok yatırım almayı başarıyor? İşte bu sorunun cevabı olacak bir bir liste çıkarıldı.

2021 yılı için yatırım alan 20 girişimin yer aldığı bu listeye baktığımızda ağırlıklı olarak finansal hizmetlerin ön plana çıktığını görüyoruz. Hemen ardından çevrimiçi perakende ve hızlı market hizmetleri ciddi oranda destek görüyor. Türkiye’de ise daha çok e-ticaret ön planda. Yatırım alan şirketlerin önemli bir bölümü e-ticaret sektöründe.

Avrupa’da en fazla yatırım finans sektörüne yapıldı

Hollanda merkezli olarak çalışan ve ödeme hizmeti veren Mollie şirketi 665 milyon euro yatırım almayı başardı. Bu şirket en fazla yatırım alan markalardan bir tanesi olarak karşımıza çıktı. Onun hemen ardından IONITY 700 milyon euro yatırım alarak listedeki yerini korudu.

Avrupa'da en fazla yatırım

Rakamlara baktığımızda Northvold isimli enerji teknolojileri şirketinin 2,75 milyar euro yatırım aldığını görüyoruz. Yine herkesin yakından tanıdığı Spotify 1,3 milyar euro yatırım almayı başardı. İsveç merkezli fintech şirketi olan Klarna 1 milyar euro yatırım aldı.

Türkiye’den sürpriz marka

Listeye baktığımızda Türkiye’den Trendyol markasının önemli miktarda yatırım aldığını görüyoruz. Türkiye merkezli e-ticaret platformu Trendyol 1,5 milyar euro yatırım almayı başardı. Sadece bu yönüyle bile Avrupa’da en çok destek alan şirketler içerisinde yer alıyor.

Küresel çapta birçok markanın teknoloji odaklı ürünler piyasaya sunmaya gayret gösterdiğini görüyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu tür markaların sayısında önemli ölçüde artış yaşanacaktır. Konu ile ilgili ayrıntılar geldikçe içeriklerimizde yer vermeye devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> İşte Son Dönemde En Sevilen 5G Telefon Markaları! iPhone ve Honor’ın Büyük Çıkışı!

>> ZTE, Snapdraogon 898 canavar işlemcisini kullanacak ilk marka olmak için çabalıyor!