Kripto Para Borsaları Yatırım Almaya Devam Ediyor: Sektör İyice Güçlendi

Bitcoin düşüş nedeni

Kripto para borsaları yatırım alma konusunda diğerlerine göre biraz daha şanslı. Özellikle son yıllarda gelişen bu sektör çok ciddi bir noktaya ulaştı. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen tüm ayrıntılara birlikte bakalım.

Küresel çapta dijitalleşme çalışmaları artış gösteriyor. Bu dijitalleşme sadece uzaktan çalışma ile sınırlı değil. Aynı zamanda para birimleri artık dijital dünyada büyük bir değer görüyor. Blockchain teknolojisi şu sıralar bankalar tarafından bile önemli miktarda yatırım alıyor.

Küresel çapta gelişmeye devam eden Rain bunlardan bir tanesi oldu. Bu kripto para borsası 110 milyon dolarlık yatırım topladı. Türkiye’de ve birçok ülkede hizmet veren bu kripto para borsası topladığı yatırımları yasal lisanslar, teknolojik altyapı iyileştirmeleri ve istihdam için harcayacağını söyledi.

Kripto para borsaları yatırım turunda

Dijital para alım ve satımı yapılan borsalarda Binance en büyük hacme sahip. Coinbase ve Kraken gibi birçok borsa küresel çapta güçlü bir konuma ulaşmayı başardı. Ortaya çıkan son detaylara baktığımızda 2022 yılında da bu borsaların büyümeye devam edeceğini görüyoruz.

Kripto para borsaları yatırım

Sadece büyük kripto para borsaları değil aynı zamanda küçük borsalarda da önemli gelişmeler var. Rain gibi markaların bu tür yatırımlar alması birçok kişinin bu alana yönelmesini sağladı. Türkiye’de 50 milyon TL’lik şirket haline gelen Rain yakın gözetim altında. Bazı kullanıcılar küçük borsaların sunduğu avantajlara önem verebiliyor.

Türkiye’de yasal düzenlemeler henüz belirsiz

Dev kripto para borsaları Türkiye’de yapılacak yasal düzenlemeler konusunda kafa karışıklığına sahip. Aslına bakacak olursak küresel çapta böyle bir problem var. Ancak Binance dahil olmak üzere tüm büyük borsalar Türkiye’de yapılacak regülasyonlara uyacaklarını söyledi. Yani bu konuda daha uyumlu davranıyorlar.

Özellikle küçük borsaların yatırım almaya devam etmesi Türkiye gibi ülkelerde daha fazla varlık göstermelerini sağlıyor. Peki sizin favori kripto para borsalarınız hangileri?

İlgili Haberler:

>> Bu 4 Kripto Para Tahminlerin Üzerinde Yükselebilir: İşte Analistin Yorumları

>> En fazla Kazandıran Kriptolar Bakın Hangileri Oldu (10 – 17 Ocak)