Aynı Anda Kaç Burger Yiyebilirsiniz? Bunu Sakın Denemeyin!

Burger King seviyor musunuz? Belki evet, ama muhtemelen bu adam kadar sevmiyorsunuzdur. Sizce kaç kişinin aklına doğum günü için özel bir BK menü yapmak gelir? Hem de pastalar bir kenarda dururken?

Birleşik Krallık’ta yaşayan bir Burger King hayranı, doğum günü için özel bir menü hazırladı. Oldukça büyük ve doyurucu göründüğünü söylemek rahatlıkla mümkün. Ama öte yandan, bu tip beslenmelerin sağlığı olumsuz yönde etkileyebileceğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Craig Harker, doğum günü için B. King’e giderek hayatındaki her bir yılı simgelemesi amacıyla 36 tane köfteden oluşan “Birleşik Krallık’ın en büyük burgeri”ni ortaya çıkardı.

Bu ortaya çıkan devasa burgerin 6000 kalori değerinde olduğu söyleniyor, ki bu da günlük gerekli olan kalori miktarının çok üzerinde bir değer. Kısacası sağlıksız. Harker, bu burgerin yanında patates kızartması ve diyet kola siparişi de vermiş. Diyet kolayı sanırız az kalorili olduğu için değil, tadını sevdiği için sipariş vermiştir. Zira böyle bir menü hazırlarken sırf kolada kalori hesaplamak mantıklı olmasa gerek.

Aynı Anda Kaç Burger Yiyebilirsiniz? Bunu Sakın Denemeyin!

Burger King hayranı, 36. doğum günü için ilginç bir kutlama yemeği tercih etti

Harker, doğum günü yemeği hakkında fikirlerini de paylaşıyor. 9GAG‘de yer verilen röportajda, şu detaylar dikkat çekiyor:

“1.30 sterlinlik köftelerden sadece 12 tanesini yiyebildim. Çünkü geri kalanını aile üyeleri ve arkadaşlarıma dağıtmadan önce kusacakmış gibi hissettim. Bence B. King’ten şimdiye dek sipariş verilen en büyük burger bu, tam bir doğum günü ikramı.

Çalışanlar bana siparişimi teslim ettiklerinde, sanki olimpiyatlardaki bayrak yarışında bayrağı teslim ediyorlar gibi hareket ediyorlardı. Ben de yiyecekleri yerken dikkatli olmalıydım, zira çok ağırdı.

12. köfteye geldiğimde durdum, çünkü midem de köfte gibi görünmeye başlamıştı. Daha fazla zorlarsam kusacağımı hissettim.

Normal bir insan olsa pasta sipariş verirdi, ama ben normal değilim ve et yemeyi seviyorum. Hepiniz et yemeyi ne kadar sevdiğimi biliyorsunuz.

B. King’e gittim ve doğum günüm için alabileceğim en büyük burgeri almak istedim. BK’te istediğiniz kadar köfte ekleyebiliyorsunuz…”

Evet, siz sakın böyle bir şey denemeyin. Öncelikle sağlığınızı, sonrasında da cebinizi düşünün.

İlgili Haberler

>> Huawei P60 Pro’nun Fotoğraf Kalitesi, Samsung’u Kıslandıracak Gibi! Ay’ın Fotoğrafı Çekildi!