Huawei P60 Pro’nun Fotoğraf Kalitesi, Samsung’u Kıslandıracak Gibi! Ay’ın Fotoğrafı Çekildi!

Çinli teknoloji şirketi Huawei, amiral gemisi akıllı telefonlar tarafında bir süredir sessizliğini koruyor. Öte yandan bu süreçte gelen bazı işaretler de var. Belirtiler, firmanın yakın zamanda yeni Huawei P60 amiral gemisi serisiyle sahne alabileceği yönünde. Hatta yeni telefonlardan bir tanesiyle, Huawei P60 Pro ile çekildiği iddia edilen görseller de internette yayınlandı. “Peki bu fotoğrafları kim çekti?” derseniz, bu detay da heyecan verici aslında. Fotoğrafları Huawei Akıllı Cihazlar Bölümü Başkanı He Gang’in çektiği bildiriyor.

Fotoğraflar büyük ihtimalle yeni telefonlardan bir tanesinin periscope kamerasıyla çekilmiş. Hatta sosyal medyada paylaşılırken de “New Phone Takes Great Photos” (Yeni telefon, harika fotoğraflar çekiyor) ibaresi kullanılmış.

Fotoğraflardaki detaylara göz attığımızda, zoom teknolojisi dikkat çekiyor. Öyle ki her karede uydumuz Ay’a biraz daha yaklaşıldığı ve detayların gayet net olduğu görülüyor. Bu, Güney Koreli Samsung’un da dikkatini çekmiştir. Zira firma, yakın zamanda satışa sunduğu Galaxy S23 Ultra cihazında 200MP kameraya yer veriyor ve zoom yapılarak Ay’ın detaylı fotoğraflarının çekilebileceğini ifade ettiği reklam kampanyaları yürütüyor.

Daha evvel gelen bilgilerde, Huawei P60 Pro’da zoom kalitesinin geliştirilmesi ve fotoğraflardaki detay kalitesinin korunabilmesi için yeni çalışmaların yürütüldüğünden bahsedilmişti. Bunun için periscope lensi tarafında 64MP OmniVision OMB 64B görüntü sensöründen faydalanılabilir.

Öte yandan sızıntı bilgi paylaşan bazı kaynaklar, firmanın Huawei Mate 50 Pro’da kullandığı değiştirilebilir farklı açıklık değerlerinin de tekrar kullanılabileceğini ifade ediyor. Yani f/1.4 ve f/4 açıklık değeri arasında toplamda 10 farklı seçenek görebiliriz. Bu da ön plandaki detayların net, arka plandaki detayların flu hale getirilmesi için daha zengin seçenekler sunulabileceği anlamını taşıyor.

Huawei P60 Pro’da başka ne gibi özellikler olabilir?

Telefonun 6.6 inç değerde ekranla gelmesi bekleniyor. Bu ekran, Amoled teknolojisi kullanılabilir ve Çinli BOE tarafından üretilebilir. Ekranın 120Hz tazeleme değeri sunabileceği ve QHD+ 1440 x 3200 çözünürlük değerine sahip olabileceği söyleniyor.

Huawei, bu telefonu için Qualcomm’un en güçlü çipset çözümlerinden Snapdragon 8 Gen 2’yi tercih edebilir. Tabii böyle bir şey olsa bile 5G yetenekleri olmayan bir sürümden söz ediliyor. Çünkü şirket, 5G de dahil pek çok konuda Amerikan ambargosuyla karşı karşıya.

Ön yüklü işletim sistemi sürümü olarak da HarmonyOS 3.1’den söz ediliyor. Bu sistem, Android tabanlı bir sistem. Dolayısıyla pek çok Android oyun ve uygulamasını sorunsuz çalıştırıyor. Resmi olarak Google servisleri için ise destek sunulmuyor.

Pil tarafında da 5000mAh kapasite ve 88w kablolu hızlı şarj değerinden söz ediliyor.

Cihaz ya da ürün ailesi hakkında yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Huawei P60 Pro'nun Fotoğraf Kalitesi, Samsung'u Kıslandıracak Gibi! Ay'ın Fotoğrafı Çekildi! Huawei P60 Pro'nun Fotoğraf Kalitesi, Samsung'u Kıslandıracak Gibi! Ay'ın Fotoğrafı Çekildi! Huawei P60 Pro'nun Fotoğraf Kalitesi, Samsung'u Kıslandıracak Gibi! Ay'ın Fotoğrafı Çekildi! Huawei P60 Pro'nun Fotoğraf Kalitesi, Samsung'u Kıslandıracak Gibi! Ay'ın Fotoğrafı Çekildi!

İlgili Haberler

>> Yılın En İyi Telefonu Seçildi! Sizce Bu Ödülü Kim Kazanmıştır?