OnePlus 9, kanlı canlı görüntülendi! Bu seri çok satar!

OnePlus 9, kanlı canlı görüntülendi! Bu seri çok satar!

oneplus 9 Lite
Google News Abone Ol

Yakın zamanda tanıtılması beklenen OnePlus 9 serisi hakkında çoğu detay ortaya çıktı. İşte yeni seri hakkında bilinenler.

OnePlus 8T modelinden sonra serinin bir sonraki modeli için beklentiler bir hayli yükselmişti. 600 dolarlı amiral katili olan OnePlus 8T, 2020 yılında en çok tercih edilen modeller arasında adını yazdırmayı başarmıştı. OnePlus’ın ülkemize giriş yapması ile birlikte, uygun fiyatlı her bütçeden telefon sunan OnePlus’a olan ilgi oldukça arttı. Ardından tüketiciler serinin yeni modelleri olacak On­eP­lus 9 serisini merakla beklemeye başladı. Geçtiğimiz ay, OnePlus 9 Pro, resmî olmayan GeekBench sızıntısı ile karşımıza çıkmıştı. Ortaya çıkan sonuçlara göre, yeni modelin Snapdragon 888 işlemci ile geleceği iddia edildi. 8 GB RAM‘e sahip olacağı iddia edilen modelin hangi işlemciden güç aldığı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

On­eP­lus 9 serisine ait iki model piyasaya sürüleceği düşünülmekteydi. Fakat son ortaya çıkan sızıntılara göre, OnePlus, 9 serisi ile tüketicilerine üç model sunacak. Bunlar; OnePlus 9, One­Plus 9 Pro ve One­Plus 9 Lite veya 9E modelleri olacak. Üçüncü modelin ismi henüz kesinleşmiş değil.

OnePlus 9, delikli ekran tasarımı ile karşımıza çıkıyor

O­nePlus 9 modeli için ortaya çıkan görüntüleri incelediğimizde, geçtiğimiz hafta ortaya çıkan delikli ekran tasarımının kesinleştiğini görüyoruz. Bununla beraber yeni modelde ters kablosuz şarj özelliğinin bulunacağı da ortaya çıktı.

OnePlus 9 serisi

Ters kablosuz şarj özelliğine bakacak olursak; serinin bir önceki modellerini incelediğimizde, yalnıza OnePlus 8 Pro modelinde bulunmaktaydı. Bu yüzden OnePlus’ın, yalnızca Pro modelleri için bu özelliği sunacağı öngörülüyor. Fakat OnePlus, bir değişiklik yapıp, serinin üç modelinde de ters kablosuz şarj özelliğini tüketicilerine sunabilir.

OnePlus 9 serisi

91Mobiles kaynağına göre OnePlus­ 9 modelinde 65W hızlı şarj desteği ve 4.500 mAh batarya bulunacak. Bununla beraber 144 Hz tazeleme oranına sahip bir ekrana sahip olması bekleniyor.

Yeni amiral gemisi serisi hakkında aktarılanlar bu kadar. Mart 2021‘de tanıtılması beklenen serinin Türkiye’ye geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Serinin fiyatı hakkında net bir bilgi yok. Fakat serinin önceki modellerden anlayabileceğimiz üzere, dev markaların amiral gemisi modellerinden daha uygun fiyata sahip olacaktır.

İlgili Haberler

>> OnePlus 9 5G yeni tasarımıyla görüntülendi!

>> OnePlus 9 Pro kavisli ekranıyla ortaya çıktı!


CEVAP VER