Barbie Telefonu İster Misiniz? İşte İlk Detaylar

Son dönemde dünya çapında Barbie fırtınası estiğini söylemek mümkün. Zira başrolde Margot Robbie’nin yer aldığı 2023 yapımı film, dünya çapında büyük yankı uyandırdı ve pembe rengin ne kadar önemli olduğunu hatırlattı. Peki Barbie temalı telefon ister misiniz? Evet, Barbie rüzgârı dinmeden bundan yararlanmak isteyenler var.

HMD şirketi, bu yaz aylarında Barbie telefonu çıkaracağını duyurdu. Hayır, bu bir akıllı telefon olmayacak. Günümüzde featured phone da denilen eski tip, fiziksel tuşlu cep telefonları var ya, işte onlara yeni bir üye katılmak üzere. Barbie pembesi renginde, kapaklı bir telefondan bahsediliyor ama henüz ürüne dair net görseller ve detaylı bilgiler paylaşılmadı. Aşağıdaki görsel belki ufak bir fikir verebilir.

Pembe renkli ve kapaklı Barbie telefonlar bu yaz geliyor. Niye mi?

Birincisi, Barbie markası son dönemde fazlasıyla popüler ve bu popülariteden yararlanılmak isteniyor. Tabii burada 2023 yapımı filmin gerçekleştirdiği etkinin payı büyük.

İkincisi de, yapılan araştırmalar, Avrupa’da kapaklı featured cep telefonlarının kullanımında artışların yaşandığını gösteriyor. Örneğin geçtiğimiz sene satışlar iki katı artmış ve bu yükselişin bu sene de devam edeceği tahmin ediliyor.

Barbie Telefonu İster Misiniz? İşte İlk Detaylar

Zaten HMD şirketi de 16-24 yaş aralığındakilerin %38’inin online dünyada fazla vakit geçirmekten endişe ettiğinden söz ediyor ve featured phone kullanarak yaşantılarını daha iyi bir noktaya getirebileceklerini belirtiyor. Zira bu tip telefonlarda sosyal medya ve gelişmiş mobil oyunlar yer almıyor.

HMD, bu yeni Barbie telefon sayesinde insanları biraz daha hayatın içine çekebileceğini ve tekrar sosyalleşmelerine yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Bu arada evet, konu Barbie ve pembe renk olunca, haliyle telefonun da kadınlara yönelik olacağı konuşuluyor. Yine de, bu evrende yer alan Ken karakterini temel alan bir telefonla erkek kullanıcılar da hedeflenebilir.

Danimarka’da yaşayan bir öğretmen, öğrencilerini featured phone kullanmaya yöneltiyor

Evet, doğru okudunuz. Danimarka’da yaşayan Arne Mathiasen, özellikle gençleri eski tip, fiziksel tuşlu telefonları kullanmaya yöneltiyor. Bu sayede gençlerin sosyal medya ve oyunlar gibi şeylerle vakit kaybetmeyip arkadaşlarıyla gerçek dünyada vakit geçirerek hayatın tadını alabildiklerini ifade ediyor. Bu kapsamda bin 500 öğrencisini ikna edebildiğinden söz ediyor. Mathiasen, akıllı telefonların bir tablet gibi, sadece ihtiyaç duyulduğunda kullanılması gerektiğini, çok fazla vakit geçirilmemesi gerektiğini savunanlardan. Peki siz ne dersiniz?

İlgili Haberler:

>> Yeni Giriş Seviyesi Telefonlar: TCL 50 SE ve 50 5G Özellikleri